Wyniki 2 etapu z dnia 01.04.2009 Brignano Gera d'Adda - Calcinate, dystans 160 km km

1 Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini         3.39.11 (43.799 km/h)
2 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
3 Theo Bos (Ned) Rabobank Continental
4 Mattia Gavazzi (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
5 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg -Corratec
6 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus
7 Daniele Callegarin (Ita) Centri Della Calzatura
8 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro - A Style
9 Diego Milan Jimenez (Spa) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
10 Haavard Nybö (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
11 Jure Kocjan (Slo) Carmiooro - A Style
12 Kirill Baranov (Rus) Team Moscow
13 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
14 Marco Corsini (Ita) Team Utensilnord
15 Domenico Agosta (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
16 Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
17 Sante Di Nizio (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
18 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
19 Daniel Schorn (Aut) ELK Haus
20 Martin Hebik (Cze) PSK Whirpool - Author
21 Alain Van Der Velde (Ned) Centri Della Calzatura
22 Fausto Fognini (Ita) Amica Chips - Knauf
23 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
24 Cristiano Fumagalli (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
25 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Continental
26 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita - Mc Donald's
27 Urmo Utar (Est) Meridiana - Kalev Chocolate Team
28 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia
29 Ben Hermans (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
30 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Continental
31 Francesco Ginanni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
32 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
33 Lorenzo Bernucci (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
34 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
35 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
36 Michel Kreder (Ned) Rabobank Continental
37 Delio Fernandez Cruz (Spa) Xacobeo Galicia
38 Björn Thurau (Ger) ELK Haus
39 Bernhard Oberholzer (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
40 Richard England (Aus) Amore & Vita - Mc Donald's
41 Harald Fankhauser (Aut) ELK Haus
42 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg -Corratec
43 Marino Palandri (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
44 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
45 Massimo Giunti (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
46 Tejay Van Garderen (USA) Rabobank Continental
47 Julian David Munoz Giraldo (Col) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
48 Edoardo Girardi (Ita) Amica Chips - Knauf
49 Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
50 Fabio Taborre (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
51 Sergey Shcherbakov (Rus) Team Moscow
52 Danilo Andrenacci (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
53 Otto Eikeset (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
54 Christopher Duperrut (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
55 Christer Rake (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
56 Jackson Rodriguez (Ven) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
57 Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
58 Thomas Rabou (Ned) Rabobank Continental
59 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team
60 Serhiy Honchar (Ukr) Team Utensilnord
61 Andrea Pagoto (Ita) Team Utensilnord
62 Christopher Froome (GBr) Barloworld
63 Giovanni Visconti (Ita) ISD
64 Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
65 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
66 Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
67 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
68 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
69 Daniele Di Nucci (Ita) Centri Della Calzatura
70 Simone Stortoni (Ita) Csf Group - Navigare
71 Martin Mares (Cze) PSK Whirpool - Author
72 Emiliano Donadello (Ita) Team Utensilnord
73 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg -Corratec
74 Pasquale Muto (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
75 Diego Nosotti (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
76 Leonardo Scarselli (Ita) ISD
77 David Garcia Da Pena (Spa) Xacobeo Galicia
78 Enrico Zen (Ita) Csf Group - Navigare
79 Harald Totschnig (Aut) ELK Haus
80 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - Mc Donald's
81 Clement Lhotellerie (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
82 Vladimir Likhachev (Rus) Team Moscow
83 Americo Novembrini (Ita) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
84 Tobias Eggli (Swi) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
85 Yauhen Sobal (Blr) Centri Della Calzatura
86 Jacub Danacik (Cze) PSK Whirpool - Author
87 Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
88 Matthew Brandt (USA) Amore & Vita - Mc Donald's
89 Andriy Grivko (Ukr) ISD
90 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
91 Geir Inge Berg (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
92 Maksim Razumov (Rus) Team Moscow
93 Alessandro Bisolti (Ita) Csf Group - Navigare
94 Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Csf Group - Navigare
95 Carlos Jose Ochoa (Ven) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
96 Dmitri Nikandrov (Rus) Centri Della Calzatura
97 Fabrizio Amerighi (Ita) Team Utensilnord
98 Alex Meenhorst (NZl) Nazionale Elettronica New Slot - Hadimec
99 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
100 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
101 Ilya Syrtsev (Rus) Team Moscow
102 Sergey Kolesnikov (Rus) Team Moscow
103 Michael Stevenson (Swe) Team Sparebanken Vest - Ridley
104 Tom Criel (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
105 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
106 Jan Bakelandts (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
107 Adriano Angeloni (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
108 Rafael Infantino Abreu (Col) Amica Chips - Knauf
109 Gonzalo Rabunal Rios (Spa) Xacobeo Galicia
110 Luca Solari (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
111 Emanuele Vona (Ita) ISD
112 Santo Anza (Ita) Amica Chips - Knauf
113 Simon Clarke (Aus) Amica Chips - Knauf
114 Pascal Hungerbuhler (Swi) Vorarlberg -Corratec
115 Joeri Adams (Bel) Rabobank Continental
116 Niklas Axelsson (Swe) Team Utensilnord
117 Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
118 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
119 Carlos Castano Panadero (Spa) Xacobeo Galicia
120 John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
121 Carlo Corra (Ita) Team Utensilnord
122 Frantisek Padour (Cze) PSK Whirpool - Author
123 Wolfgang Murer (Aut) ELK Haus
124 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD
125 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
126 Jan Frederik Grue (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley
127 Marco Corti (Ita) Barloworld
128 Edwin Carvajal (Col) Miche - Silver Cross - Selle Italia
129 Andrej Kunitski (Blr) Amica Chips - Knauf
130 Luca Zanasca (Ita) Centri Della Calzatura
131 Salvatore Commesso (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
132 Diego Tamayo Martinez (Col) Carmiooro - A Style
133 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirpool - Author
134 Olegs Melehs (Lat) Meridiana - Kalev Chocolate Team
135 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil Pro Cycling Team
136 Alexander Egger (Aut) Vorarlberg -Corratec
137 Alexander Khatuntsev (Rus) Team Moscow
138 Domenico Pozzovivo (Ita) Csf Group - Navigare
139 Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
140 Daniele Colli (Ita) Carmiooro - A Style
141 Davide Rebellin (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
142 Leopold Konig (Cze) PSK Whirpool - Author
143 Sergej Fuchs (Ger) Rabobank Continental
144 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Carmiooro - A Style
145 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
146 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
147 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - Mc Donald's
148 Alessandro Raisoni (Ita) Carmiooro - A Style
149 Tomas Buchacek (Cze) PSK Whirpool - Author
150 Jan Valach (Svk) ELK Haus
151 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Centri Della Calzatura
152 Luigi Sestili (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
153 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro - A Style
154 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
155 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
156 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Barloworld
157 Patrik Sinkewitz (Ger) PSK Whirpool - Author
158 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
159 Vincenzo Garofolo (Ita) Amica Chips - Knauf
160 Fortunato Baliani (Ita) Csf Group - Navigare
161 Branislau Samoilau (Blr) Amica Chips - Knauf
162 Andrea Moletta (Ita) Miche - Silver Cross - Selle Italia
163 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia
164 Maxim Belkov (Rus) ISD
165 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
166 Umberto Nardecchia (Ita) Csf Group - Navigare
167 Harald Morscher (Aut) Vorarlberg -Corratec
168 Andrey Klyuev (Rus) Team Moscow
169 Tommi Martikainen (Fin) Meridiana - Kalev Chocolate Team
170 Bruno Rizzi (Ita) Team Utensilnord
171 Gilberto Simoni (Ita) Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni Giocattoli
172 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
173 Eugenio Loria (Ita) Centri Della Calzatura
174 Alexander Gufler (Aut) Vorarlberg -Corratec
175 Marco Cattaneo (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
176 Elias Schmaeh (Swi) Vorarlberg -Corratec
177 Dainius Kairelis (Ltu) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
178 Michele Gaia (Ita) Csf Group - Navigare
179 Felix Rafael Cardenas Ravelo (Col) Barloworld
180 Bernardo Riccio (Ita) Ceramica Flaminia - Bossini Docce
181 Dario David Cioni (Ita) ISD
182 Eddy Serri (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
183 Alessandro Spezialetti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
184 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
185 Ian Stannard (GBr) ISD
186 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita - Mc Donald's
187 Sven Renders (Bel) Topsport Vlaanderen Mercator
188 Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
189 Nicola D'andrea (Ita) Meridiana - Kalev Chocolate Team
190 Roy Hegreberg (Nor) Team Sparebanken Vest - Ridley                    0.58
191 Diego Genovesi (Ita) Carmiooro - A Style                              4.34
192 Rodrigo Garcia Rena (Spa) Miche - Silver Cross - Selle Italia         4.39
NP MASCIARELLI Simone (ITA) Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone - Caffe' Mokambo
NP TRAMPUSCH Gerhard (AUT) Gerhard Trampusch (Aut) ELK Haus         

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini                         3.59.55
2 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                                           0.10
3 Lorenzo Bernucci (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
4 Gabriele Bosisio (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
5 Daniele Pietropolli (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
6 Giairo Ermeti (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
7 Danilo Di Luca (Ita) LPR Brakes - Farnese Vini
8 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                                                0.16
9 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
10 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
11 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
12 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
13 Kenny De Haes (Bel) Team Katusha
14 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Continental                                  0.33
15 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Continental
16 Michel Kreder (Ned) Rabobank Continental
17 Tejay Van Garderen (USA) Rabobank Continental
18 Joeri Adams (Bel) Rabobank Continental
19 Sergej Fuchs (Ger) Rabobank Continental
20 Giovanni Visconti (Ita) ISD                                                   0.34
21 Leonardo Scarselli (Ita) ISD
22 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD
23 Dario David Cioni (Ita) ISD
24 Ian Stannard (GBr) ISD
25 Christopher Froome (GBr) Barloworld                                           0.35
26 John-Lee Augustyn (RSA) Barloworld
27 Marco Corti (Ita) Barloworld
28 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Barloworld
29 Francesco Bellotti (Ita) Barloworld
30 Felix Rafael Cardenas Ravelo (Col) Barloworld
.
.
.
73 Krzysztof Szczawiński (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia               1.06
77 Przemysław Niemiec (Pol) Miche - Silver Cross - Selle Italia
98 Jarosław Dąbrowski (Pol) Amore & Vita - Mc Donald's                           1.14