Jens Voigt podczas jazdy na czas Źródło:www.daylife.com
Jens Voigt podczas jazdy na czas Źródło:www.daylife.com

Niemiec z drużyny Saxo Bank zwyciężył po raz piąty w swojej karierze 78 edycję Criterium International. Pierwsze zwycięstwo odniósł w 1999 roku, a wygrywając tegoroczną imprezę wyrównał dotychczasowy rekord Raymonda Poulidora.

Jens Voigt zeszłoroczny zwycięzca Tour de Pologne jeszcze przed startem zapowiadał, że powalczy o piątą wygraną Criterium International w karierze, obawiał się jednak „gospodarzy” imprezy czyli Francuzów.

Główne rozstrzygnięcia zapadły podczas drugiego dnia wyścigu, kiedy to rozgrywane były dwa etapy. Pierwszą część liczącą 98,5 km z dziewięcioma podjazdami wygrał Voigt, uciekając z kilkoma kolarzami w końcówce etapu. Na finiszu odskoczył uzyskując przewagę 7 sek. nad drugim Dannym Pate (Garmin – Slipstream).

Z taką przewagą Jens Voigt wystartował do ostatniej części wyścigu – jazdy indywidualnej na czas, na dystansie 8,3 km. Czasówkę wygrał Tony Martin (Team Columbia – Highroad). Niemiec uplasował się na piątej pozycji ze stratą 18 sekund do zwycięzcy.

Ostatecznie Jens Voigt z przewagą jedynie 2 sekund wyprzedził Czecha Frantiseka Rabona  (Team Columbia – Highroad) oraz o 9 sekund Dannego Pate.

Na mecie Jens Voigt powiedział: „Różnice w klasyfikacji generalnej były bardzo małe, tym bardziej cieszę się z wygranej. Po pięciu zwycięstwach, myślę że znalazłem receptę na wygrywanie tego wyścigu. Do zobaczenia w przyszłym roku! ”

Końcowa klasyfikacja generalna > tutaj


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments