Wyniki 6 etapu z dnia 06.02.2009 Sealine Beach Resort – Doha Corniche, dystans 121 km

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad         2.36.18 (46.449 km/h)
2 Robert Förster (Ger) Team Milram
3 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                   vignettetourqatar21
4 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream
5 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas
6 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
7 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.
8 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
9 Roy Sentjens (Bel) Silence - Lotto
10 Tom Boonen (Bel) Quick Step
11 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
13 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team
14 Thomas Fothen (Ger) Team Milram
15 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale
16 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
17 Miyataka Shimizu (Jpn) Meitan Hompo - GDR
18 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
19 Daniel Lloyd (GBr) Cervélo TestTeam
20 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
21 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam
22 Rafaa Chitioui (Tun) Doha Team
23 Abdelbaset Hannachi (Alg) Doha Team
24 Yasuharu Nakajima (Jpn) Meitan Hompo - GDR
25 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
26 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
27 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
28 Jackson Stewart (USA) BMC Racing Team
29 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
30 Joon Yong Seo (Kor) Meitan Hompo - GDR
31 David Deroo (Fra) Skil-Shimano
32 Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano
33 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
34 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
35 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin - Slipstream
36 Farid Belhani (Alg) Doha Team
37 Cédric Pineau (Fra) AG2R La Mondiale
38 Bram Tankink (Ned) Rabobank
39 Stuart Shaw (Aus) Drapac Porsche Cycling
40 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
41 Marc De Maar (Ned) Rabobank
42 Daniel Braunsteins (Aus) Drapac Porsche Cycling
43 Wilfried Cretskens (Bel) Silence - Lotto
44 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
45 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha
46 Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Slipstream
47 Martin Reimer (Ger) Cervélo TestTeam
48 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.
49 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
50 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.
51 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
52 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
53 Michael Friedman (USA) Garmin - Slipstream
54 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
55 Joseph Lewis (Aus) Drapac Porsche Cycling
56 Dominik Roels (Ger) Team Milram
57 Artur Gajek (Ger) Team Milram
58 Mickaël Damiens (Fra) Meitan Hompo - GDR
59 Gregory Henderson (NZl) Team Columbia-Highroad
60 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam
61 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team Columbia-Highroad
62 Taylor Tolleson (USA) BMC Racing Team
63 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
64 Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad
65 Robbie Williams (Aus) Drapac Porsche Cycling
66 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia-Highroad
67 Guillaume Pont (Fra) Meitan Hompo - GDR
68 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
69 Koen De Kort (Ned) Skil-Shimano
70 Marco Velo (Ita) Quick Step
71 Johan Van Summeren (Bel) Silence - Lotto
72 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia-Highroad
73 Björn Schröder (Ger) Team Milram
74 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
75 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                    0.11
76 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.
77 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team                 0.14
78 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
79 Antonio Cruz (USA) BMC Racing Team                    0.17
80 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                     0.20
81 Aymen Ben Hassine (Tun) Doha Team                     0.27
82 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
83 Badr Banihammad (UAE) Doha Team
84 Huub Duyn (Ned) Garmin - Slipstream
85 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream             0.31
86 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
87 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
88 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
89 Daniel Oss (Ita) Liquigas                             0.35
90 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
91 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                      0.47
92 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step
93 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.
94 Sebastian Lang (Ger) Silence - Lotto                  0.52
95 Leif Hoste (Bel) Silence - Lotto
96 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C.
97 Claudio Corioni (Ita) Liquigas                        1.05
98 Omar Hasanin (Syr) Doha Team                          1.07
99 Kazuya Okazaki (Jpn) Meitan Hompo - GDR
100 Mitchell Docker (Aus) Skil-Shimano                   1.11
101 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence - Lotto              1.17
102 Servais Knaven (Ned) Team Milram
103 Tareq Esmaeili (Qat) Doha Team
104 Rhys Pollock (Aus) Drapac Porsche Cycling
105 Bart Dockx (Bel) Silence - Lotto
106 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
107 Peter Mc Donald (Aus) Drapac Porsche Cycling
108 Ashley Humbert (Aus) Drapac Porsche Cycling
109 Kilian Patour (Fra) Garmin - Slipstream              2.00
110 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step                  2.07
111 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
112 Ben Swift (GBr) Team Katusha                         2.18
113 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                  2.21
114 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                    2.32
115 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia-Highroad         2.33
116 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia-Highroad        2.43
117 William Frischkorn (USA) Garmin - Slipstream             

Lotne premie

Sprint 1 - Al Wakra - km 39.5
1 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                         3 pts
2 Rhys Pollock (Aus) Drapac Porsche Cycling                 2
3 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale                     1

Sprint 2 - Doha Corniche - third finish line crossing - km 76.0
1 Servais Knaven (Ned) Team Milram                          3 pts
2 Rhys Pollock (Aus) Drapac Porsche Cycling                 2
3 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale                     1

Finish - Doha Corniche - km 121.0
1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad              30 pts
2 Robert Förster (Ger) Team Milram                         27
3 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                 25
4 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream                   23
5 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas                         21
6 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                     19
7 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.                      17
8 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano               15
9 Roy Sentjens (Bel) Silence - Lotto                       13
10 Tom Boonen (Bel) Quick Step                             11
11 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                          10
12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                     9
13 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                       8
14 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                          7
15 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale                 6
16 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                        5
17 Miyataka Shimizu (Jpn) Meitan Hompo - GDR                4
18 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam                     3
19 Daniel Lloyd (GBr) Cervélo TestTeam                      2
20 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad         2.36.18
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
3 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
4 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale
5 Rafaa Chitioui (Tun) Doha Team
6 Abdelbaset Hannachi (Alg) Doha Team
7 Yasuharu Nakajima (Jpn) Meitan Hompo - GDR
8 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
9 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
10 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
11 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
12 Joon Yong Seo (Kor) Meitan Hompo - GDR
13 David Deroo (Fra) Skil-Shimano
14 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
15 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin - Slipstream
16 Farid Belhani (Alg) Doha Team
17 Cédric Pineau (Fra) AG2R La Mondiale
18 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
19 Marc De Maar (Ned) Rabobank
20 Daniel Braunsteins (Aus) Drapac Porsche Cycling
21 Martin Reimer (Ger) Cervélo TestTeam
22 Joseph Lewis (Aus) Drapac Porsche Cycling
23 Dominik Roels (Ger) Team Milram
24 Artur Gajek (Ger) Team Milram
25 Mickaël Damiens (Fra) Meitan Hompo - GDR
26 Taylor Tolleson (USA) BMC Racing Team
27 Robbie Williams (Aus) Drapac Porsche Cycling
28 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
30 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                    0.11
31 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.
32 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                          0.14
33 Badr Banihammad (UAE) Doha Team                       0.27
34 Huub Duyn (Ned) Garmin - Slipstream
35 Daniel Oss (Ita) Liquigas                             0.35
36 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
37 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                  0.47
38 Mitchell Docker (Aus) Skil-Shimano                    1.11
39 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team                      1.17
40 Ben Swift (GBr) Team Katusha                          2.18
41 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                   2.21

Drużyny

1 Cervélo Test Team                                   7.48.54
2 AG2r-la Mondiale
3 Skil-Shimano
4 BMC Racing Team
5 Team Milram
6 Meitan Hompo - GDR
7 Team Katusha
8 Doha Team
9 Garmin - Slipstream
10 Rabobank
11 Lampre - N.G.C
12 Quick Step
13 Team Columbia - Highroad
14 Silence - Lotto
15 Drapac Porsche Cycling
16 Liquigas                                              0.49

Ostateczna klasyfikacja generalna

1 Tom Boonen (Bel) Quick Step                        12.55.25
2 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam               0.08
3 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam                   0.10
4 Daniel Lloyd (GBr) Cervélo TestTeam                    0.25
5 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam                   0.27
6 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam          0.28
7 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.                    1.07
8 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam                   1.43
9 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad            2.11
10 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                        2.35
11 Martin Reimer (Ger) Cervélo TestTeam
12 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia-Highroad           2.43
13 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha                    2.56
14 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha                  3.24
15 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                    3.26
16 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam                    3.50
17 Wilfried Cretskens (Bel) Silence - Lotto              3.58
18 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                4.06
19 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano            4.47
20 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                     4.54
21 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale                    5.00
22 Peter Wrolich (Aut) Team Milram                       5.05
23 Artur Gajek (Ger) Team Milram                         6.00
24 Huub Duyn (Ned) Garmin - Slipstream                   6.14
25 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                         6.18
26 Marco Velo (Ita) Quick Step                           7.46
27 Koen De Kort (Ned) Skil-Shimano                       7.57
28 Robert Förster (Ger) Team Milram                      8.30
29 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank           8.42
30 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team Columbia-Highroad      8.58
31 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                  9.11
32 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step                      9.20
33 Marc De Maar (Ned) Rabobank                           9.23
34 Michael Friedman (USA) Garmin - Slipstream            9.24
35 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                   9.35
36 Gregory Henderson (NZl) Team Columbia-Highroad       10.19
37 Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano                       10.28
38 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step                      10.34
39 Michael Barry (Can) Team Columbia-Highroad           10.45
40 Daniel Oss (Ita) Liquigas                            10.46
41 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha                11.10
42 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                 11.31
43 Sebastian Lang (Ger) Silence - Lotto                 11.42
44 Björn Schröder (Ger) Team Milram                     11.59
45 Bram Tankink (Ned) Rabobank                          12.06
46 Stuart Shaw (Aus) Drapac Porsche Cycling             12.12
47 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                     12.21
48 Mitchell Docker (Aus) Skil-Shimano                   12.53
49 Rhys Pollock (Aus) Drapac Porsche Cycling            13.17
50 Servais Knaven (Ned) Team Milram                     13.29
51 Johan Van Summeren (Bel) Silence - Lotto             13.42
52 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                  14.42
53 Roy Sentjens (Bel) Silence - Lotto                   15.44
54 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.                 15.46
55 Cycril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                    15.54
56 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream               16.21
57 Omar Hasanin (Syr) Doha Team                         16.32
58 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                       17.28
59 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia-Highroad        17.54
60 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                 18.18
61 Alexander Serov (Rus) Team Katusha                   18.41
62 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                    19.02
63 Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Slipstream           19.11
64 Sébastien Rosseler (Bel) Quick Step                  19.32
65 Aymen Ben Hassine (Tun) Doha Team                    20.00
66 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia-Highroad            21.04
67 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale    21.09
68 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                    22.42
69 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                         22.53
70 Mickaël Damiens (Fra) Meitan Hompo - GDR             23.04
71 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas                        23.14
72 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale             23.26
73 Claudio Corioni (Ita) Liquigas                       23.30
74 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                      23.31
75 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                   23.42
76 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.              24.08
77 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C.
78 Antonio Cruz (USA) BMC Racing Team                   24.13
79 Leif Hoste (Bel) Silence - Lotto                     24.32
80 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step                      25.17
81 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas                     25.40
82 William Frischkorn (USA) Garmin - Slipstream         25.42
83 David Deroo (Fra) Skil-Shimano                       25.49
84 Dominik Roels (Ger) Team Milram                      25.53
85 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale                27.21
86 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                      27.26
87 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream            27.44
88 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team                28.07
89 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team                     29.12
90 Robbie Williams (Aus) Drapac Porsche Cycling         30.57
91 Joseph Lewis (Aus) Drapac Porsche Cycling            30.58
92 Rafaa Chitioui (Tun) Doha Team                       31.02
93 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale                31.38
94 Joon Yong Seo (Kor) Meitan Hompo - GDR               31.50
95 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                     34.09
96 Miyataka Shimizu (Jpn) Meitan Hompo - GDR            35.11
97 Guillaume Pont (Fra) Meitan Hompo - GDR
98 Cédric Pineau (Fra) AG2R La Mondiale                 36.01
99 Staf Scheirlinckx (Bel) Silence - Lotto              36.02
100 Jackson Stewart (USA) BMC Racing Team               36.11
101 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
102 Farid Belhani (Alg) Doha Team                       36.34
103 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin - Slipstream     36.49
104 Kazuya Okazaki (Jpn) Meitan Hompo - GDR             37.29
105 Ben Swift (GBr) Team Katusha                        39.25
106 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia-Highroad
107 Daniel Braunsteins (Aus) Drapac Porsche Cycling     40.47
108 Abdelbaset Hannachi (Alg) Doha Team                 40.48
109 Taylor Tolleson (USA) BMC Racing Team               40.49
110 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.                  40.52
111 Yasuharu Nakajima (Jpn) Meitan Hompo - GDR          41.00
112 Badr Banihammad (UAE) Doha Team                     41.18
113 Peter Mc Donald (Aus) Drapac Porsche Cycling        42.04
114 Ashley Humbert (Aus) Drapac Porsche Cycling         42.24
115 Tareq Esmaeili (Qat) Doha Team                      42.29
116 Kilian Patour (Fra) Garmin - Slipstream             42.31
117 Bart Dockx (Bel) Silence - Lotto                    43.09

Klasyfikacja punktowa

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam                100 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step                              92
3 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                     73
4 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad              66
5 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam                     64
6 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C.                      60
7 Robert Förster (Ger) Team Milram                         48
8 Daniel Lloyd (GBr) Cervélo TestTeam                      40
9 Andreas Klier (Ger) Cervélo TestTeam                     34
10 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                          34
11 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervélo TestTeam           32
12 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                      26
13 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha                      23
14 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream                  23
15 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas                        21
16 Martin Reimer (Ger) Cervélo TestTeam                    20
17 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha                    17
18 Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Slipstream              17
19 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam                    16
20 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                  15
21 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano              15
22 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team Columbia-Highroad        13
23 Roy Sentjens (Bel) Silence - Lotto                      13
24 Johan Van Summeren (Bel) Silence - Lotto                10
25 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                     9
26 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia-Highroad              8
27 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale                    7
28 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                        7
29 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step                          7
30 Thomas Fothen (Ger) Team Milram                          7
31 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                        6
32 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale                 6
33 Daniel Oss (Ita) Liquigas                                5
34 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank              4
35 Michael Friedman (USA) Garmin - Slipstream               4
36 Alexei Markov (Rus) Team Katusha                         4
37 Rhys Pollock (Aus) Drapac Porsche Cycling                4
38 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia-Highroad                4
39 Miyataka Shimizu (Jpn) Meitan Hompo - GDR                4
40 Servais Knaven (Ned) Team Milram                         3
41 Aymen Ben Hassine (Tun) Doha Team                        3
42 Abdelbaset Hannachi (Alg) Doha Team                      3
43 Marco Velo (Ita) Quick Step                              3
44 Koen De Kort (Ned) Skil-Shimano                          2
45 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                      2
46 David Deroo (Fra) Skil-Shimano                           2
47 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team                         2
48 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam                       1
49 Wilfried Cretskens (Bel) Silence - Lotto                 1
50 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale                       1
51 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                        1
52 Robbie Williams (Aus) Drapac Porsche Cycling             1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           12.55.33
2 Mark Cavendish (GBr) Team Columbia-Highroad            2.03
3 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano                         2.27
4 Martin Reimer (Ger) Cervélo TestTeam
5 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha                   3.16
6 Artur Gajek (Ger) Team Milram                          5.52
7 Huub Duyn (Ned) Garmin - Slipstream                    6.06
8 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step                       9.12
9 Marc De Maar (Ned) Rabobank                            9.15
10 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                   9.27
11 Daniel Oss (Ita) Liquigas                            10.38
12 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                 11.23
13 Mitchell Docker (Aus) Skil-Shimano                   12.45
14 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                  14.34
15 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                       17.20
16 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                    22.34
17 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas                         22.45
18 Mickaël Damiens (Fra) Meitan Hompo - GDR             22.56
19 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas                        23.06
20 Stéphane Poulhies (Fra) AG2R La Mondiale             23.18
21 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank                   23.34
22 David Deroo (Fra) Skil-Shimano                       25.41
23 Dominik Roels (Ger) Team Milram                      25.45
24 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                      27.18
25 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team                     29.04
26 Robbie Williams (Aus) Drapac Porsche Cycling         30.49
27 Joseph Lewis (Aus) Drapac Porsche Cycling            30.50
28 Rafaa Chitioui (Tun) Doha Team                       30.54
29 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale                31.30
30 Joon Yong Seo (Kor) Meitan Hompo - GDR               31.42
31 Cédric Pineau (Fra) AG2R La Mondiale                 35.53
32 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               36.03
33 Farid Belhani (Alg) Doha Team                        36.26
34 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin - Slipstream      36.41
35 Ben Swift (GBr) Team Katusha                         39.17
36 Daniel Braunsteins (Aus) Drapac Porsche Cycling      40.39
37 Abdelbaset Hannachi (Alg) Doha Team                  40.40
38 Taylor Tolleson (USA) BMC Racing Team                40.41
39 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.                   40.44
40 Yasuharu Nakajima (Jpn) Meitan Hompo - GDR           40.52
41 Badr Banihammad (UAE) Doha Team                      41.10

Klasyfikacja drużynowa

1 Cervélo Test Team                                  38.34.00
2 Quick Step                                             2.27
3 Team Columbia - Highroad                               5.29
4 Team Katusha                                           7.27
5 Lampre - N.G.C                                         7.58
6 Skil-Shimano                                           8.11
7 Silence - Lotto                                       10.12
8 Team Milram                                           12.46
9 Rabobank                                              13.08
10 BMC Racing Team                                      22.06
11 Garmin - Slipstream                                  24.20
12 AG2R-La Mondiale                                     26.03
13 Drapac Porsche Cycling                               35.12
14 Liquigas                                             36.19
15 Doha Team                                          1.01.29
16 Meitan Hompo - GDR                                 1.17.47