zgrupowaniecccpolsatW dniu 4  stycznia br. kolarze zawodowej ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice rozpoczęli w Piechowicach w hotelu LAS kolejne zgrupowanie konsultacyjno-treningowe, które jest już trzecim spotkaniem w ramach przygotowań do sezonu kolarskiego 2009.

Korzystając z zaproszenia właściciela hotelu, p. Eugeniusza Zielenkiewicza, który od kilku sezonów sponsoruje pobyty kolarzy naszej ekipy w swoim ośrodku, do „LAS”-u przybyli wszyscy kolarze podstawowego składu ekipy wraz z obsługą.

W zgrupowaniu udział biorą: Tomasz Lisowicz, Tomasz Kiendyś, Krzysztof Jeżowski, Jarosław Rębiewski, Łukasz Bodnar, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń i Piotr Zieliński.. Nad sprawnym przebiegiem zgrupowania i realizacją planu treningowego czuwa dyrektor sportowy ekipy – Piotr Wadecki wraz z masażystami ekipy: Zbyszkiem Misztalem i Patrykiem Rudzińskim oraz mechanikiem – Krzysztofem Pokorskim. Zawodnicy Adrian Honkisz i Kamil Zieliński przebywają na zgrupowaniu kadry U-23, gdzie przygotowują się do pierwszych startów w sezonie.

Podczas pobytu w Karkonoszach zawodnicy CCC Polsat Polkowice będą realizować założony plan treningowy m.in zostaną przeprowadzone miokrocykle treningowe z położeniem dużego nacisku na budowaniu siły i ogólnej wytrzymałości poprzez m.in. treningi na nartach biegowych w pobliskich Jakuszycach.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki:

przebieg tego trzeciego juz zgrupowania kolarzy będzie wykorzystany szczególnie na budowaniu i wzmacnianiu siły fizycznej poszczególnych zawodników. Każdego dnia są przeprowadzane dwa treningi – pierwszy trening na nartach biegowych w Jakuszycach (ok. 3 godzin) a następnie w godzinach popołudniowych trening ogólnorozwojowy na sali gimnastycznej w ramach którego przewidziano gry zespołowe (siatkówka, koszykówka). Mam nadzieję, że wykonana przez kolarzy podczas treningów praca i czas spędzony podczas tego zgrupowania w hotelu „LAS” będą miały wielkie znaczenie dla ogólnej kondycji kolarzy i zaowocują dobrymi wynikami sportowymi podczas sezonu kolarskiego 2009.

Zgrupowanie kolarzy w hotelu „LAS” potrwa do 15.01. br.

Źródło:www.ccckol.polkowice.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments