Arvid De Kleijn (Baby-Dump Cyclingteam) okazał się najlepszy w Stabroek w ostatnim wyścigu w kalendarzu UCI Europe Tour.

Choć część kolarskich kibiców w Belgii i pozostałych krajach Beneluksu żyje już raczej błotem i przełajami to w Stabroek został rozegrany ostatni wyścig z europejskiego kalendarza UCI. Kolarze musieli pokonać 11 rund, które dawały łącznie dystans niespełna 184. kilometrów.

Mimo wielu ataków dopiero za półmetkiem utworzył się odjazd czternastu zawodników: Roy Jans (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Ludovic Robeet (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Dimitri Peyskens (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Maarten Wynants (Team Lotto NL-Jumbo), Sjoerd Van Ginneken (Roompot-Nederlandse Loterij), Edward Planckaert (Sport Vlaanderen-Baloise), Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen-Baloise), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Wesley Kreder (Wanty-Groupe Gobert), Stijn Devolder (Vérandas Willems-Crelan), Emiel Planckaert (Lotto-Soudal U23), Cees Bol (SEG Racing Academy), Jarno Gmelich Meijling (Metec-TKH p/b Mantel) oraz Tom Vermeer (Team Differdange-Losch).

Treck

Jednak ta grupa uzyskała maksymalnie tylko dwie minuty przewagi. W miarę zbliżania się do mety z ucieczki odpadali kolejni kolarze. Wszystko zjechało się dopiero na 2000 metrów przed metą.

Finiszowy sprint padł łupem Arvida De Kleijna (Baby-Dump Cyclingteam). Drugi był Coen Vermeltfoort (Roompot – Nederlandse Loterij), a trzeci Timothy Dupont (Vérandas Willems-Crelan).

Wyniki:

1 DE KLEIJN Arvid BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM les 183,6 km en 3h46’57” (moy. 48,539 km/h)
2 VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
3 DUPONT Timothy VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
4 STENUIT Robin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
5 JANS Roy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
6 MANNAERTS Jelle TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
7 DEHAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
8 VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
9 NOPPE Christophe SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
10 SALOMEIN Jarl SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
11 CASTELIJNS Twan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
12 STALLAERT Joeri CIB CIBEL – CEBON 00:00
13 DOETS Marco BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:00
14 VAN TRIJP Maarten MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:00
15 VAN DEN BERG Julius SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
16 REYNAERTS Wim CIB CIBEL – CEBON 00:00
17 MEEUS Jordi SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
18 DE JONGE Maarten MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00
19 GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:00
20 KOOISTRA Marten SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
21 DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:00
22 DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 00:00
23 PASTOOR Gerco DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
24 STOCKMAN Michiel TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
25 NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
26 BAKKER Stephan MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00
27 BUGTER Luuc DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
28 MULHERN Mitchell DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
29 HAPPKE Luca Felix SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS 00:00
30 STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:00
31 RÓZSA Balázs CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:00
32 LOOIJ Andre RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:00
33 VAN DALEN Jason DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
34 DE WITTE Mathias CIB CIBEL – CEBON 00:00
35 TEASDALE Joshua CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:00
36 74 DUQUENNOY Jimmy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
37 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
38 VAN GOMPEL Mathias LTS LOTTO SOUDAL 00:00
39 HAAG Guillaume PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:00
40 HABEAUX Gregory WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
41 CARABIN Sebastien PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:00
42 KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
43 KERS Koos Jeroen BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:00
44 THILL Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:00
45 VAN BAKEL Robbie MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:00
46 EVENSEN Henrik SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
47 REYNAERTS Jan CIB CIBEL – CEBON 00:00
48 BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:00
49 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:00
50 KORNER Max Emil Boholm PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:00
51 JANSSEN Adriaan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
52 LENDERINK Peter SEG SEG RACING ACADEMY 00:00
53 TULNER Rens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
54 COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 00:00
55 VAN DEN DOOL Jens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:00
56 HAUBRUGE Robin PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:00
57 VAN LUIJK Sven MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00
58 ARMEE Sander LTS LOTTO SOUDAL 00:00
59 SLIK Ivar MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:00
60 DE ROOZE Niels TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
61 HAMELINK Jasper MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:00
62 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
63 OTTEMA Rick BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:00
64 VAN SINTMAARTENSDIJK Daan BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:00
65 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
66 SWEERING Harry BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:00
67 LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX 00:00
68 RAYMACKERS Cedric CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:00
69 DERUETTE Thomas WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:00
70 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
71 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
72 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:00
73 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
74 BOUWMAN Koen TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
75 VAN DEN BROECK Jurgen TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00
76 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:11
77 GOOLAERTS Michael VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:11
78 TOLHOEK Antwan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:11
79 VAN GOETHEM Brian RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:18
80 CELI Abe BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 00:19
81 LIVYNS Arjen VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:19
82 KEIZER Martijn TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:19
83 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:22
84 DE LANGE Thijs MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:25
85 MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON 00:26
86 KREDER Wesley WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:29
87 RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 00:29
88 DHAENE Brecht WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:29
89 STASSEN Julien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:29
90 EISING Tijmen MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:39
91 BLOKKER Joris MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:39
92 KRUL Stef MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:49
93 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:58
94 DELTOMBE Kevin SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:00
95 BOL Cees SEG SEG RACING ACADEMY 01:00
96 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 01:03
97 VAN BREDA Rick MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 01:05
98 VAN DINGENEN Jordi PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 01:29
99 PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:32
100 DIELEMAN Michiel CIB CIBEL – CEBON 01:33
101 PLANCKAERT Emiel LTS LOTTO SOUDAL 01:39
102 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:39
103 VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:39
104 VERWAEST Kevin TIS TARTELETTO – ISOREX 01:46
105 RIESEBEEK Oscar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:51
106 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:51
107 STIJNS Wayne CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 01:54
108 VAN DER DUIN Patrick BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 01:54
109 ROBEET Ludovic WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 02:00
110 STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 02:01

Wycofali się:
DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL
BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL
DE VRIES Berden RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
CORDEEL Sander VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VAN BREUSSEGEM Elias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
COOLS Alexander CIB CIBEL – CEBON
BOUWMANS Dylan MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
GMELICH MEIJLING Jarno MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
VAN DE KERKHOVE Brent PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
AFFINI Edoardo SEG SEG RACING ACADEMY
VAN MOL Caine PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
GOEMAN Jonas TIS TARTELETTO – ISOREX
CATANIA Claudio CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
PETELIN Jan CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
GROSSER Aaron SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS
INTRA Felix SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS
MÜLLER Viktor SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS
VUKOVIC Roberto SVL TEAM SAUERLAND NRW P/B HENLEY & PARTNERS