Marianne Vos (Stichting Rabo Women Cycling Team) umocniła się na prowadzeniu w wyścigu Giro Donne. Holenderka wygrała drugi etap z rzędu, tym razem czasówkę w Rzymie. Polki pojechały słabo.

25-letnia zawodniczka wykręciła najlepszy rezultat na 7,2 kilometrowej jeździe indywidualnej na czas, wytyczonej na ulicach Rzymu. Na pokonanie trasy potrzebowała 8 minut i 50 sekund. Odpowiednio 5 i 12 sekund, straciły kolejne na mecie – Clara Hughes (Team Specialized)  oraz Jutith Arndt (GreenEdge Ais).

Najlepsza z Polek – Małgorzata Jasińska (MCipollini Giambenini) straciła do zwyciężczyni 1 minutę i 12 sekund, co dało jej 73. pozycję. Dorota Gregorowicz (Verinlegno – Fabiani)  była 117, a Sylwia Kapusta-Szydłak (Hitec Products – Mistral Home Cycling Team) 120.