Jakob Fuglsang pojedzie przyszły sezon dla ekipy RadioShack-Nissan-Trek. Duńczyk ma zostać liderem drużyny w Giro d’Italia.

Połączenie RadioShack i Leopard Trek spowodowało zamieszanie. Z dwóch ekip, które w swoim składzie miały ponad 20 zawodników, trzeba było stworzyć jedną 30-osobową. Fuglsang był jednym z wielu zawodników Leoparda, którzy nie znali swojej przyszłości.

Jego agent, Moreno Nicoletti, potwierdził że 26-latek podpisał kontrakt z nowo powstałą drużyną na rok 2012. Jego pełny kalendarz startów, będzie planowany w okresie zimowym, ale zgodnie z tym co mówi Nicoletti, Fuglsang będzie kapitanem drużyny na Giro d’Italia, którego jeszcze nie przejechał w swojej karierze. Nie wiadomo również jeszcze, czy wystartuje w Tour de France.

Duńczyk w tym sezonie był 4. w Amstel Gold Race, 4. w Tour de Suisse, wygrał etap na Tour of Danmark oraz czasówkę na Vuelta a Espana. Ostatnio, zajął 10. miejsce w mistrzostwach świata w wyścigu na czas.

Poprzedni artykułZłoto Mistrzostw Świata dla Marka Cavendisha!!!
Następny artykułIrańczyk utrzyma Ag2r-La Mondiale w ProTeams?