Mahdi Sohrabi, podpisał kontrakt z ekipą Ag2r-La Mondiale. Irańczyk w tym sezonie, odniósł 14. zwycięstw w azjatyckich wyścigach. Co za tym idzie, ma na koncie sporo punktów, które mogą ocalić francuską ekipę.

30-letni zawodnik ekipy Tabriz Petrochemical Cycling Team, w tym sezonie triumfował m.in w wyścigu dookoła Azerbejdżanu, kilka etapów na Kerman Tour oraz wygrał etap na Tour of Qinghai Lake. Sohrabi prowadzi również w rankingu UCI Asia Tour.

Sprowadzenie tego zawodnika może nie jest dobrym transferem z punktu widzenia sportowego, ponieważ Irańczyk ma już swoje lata. Za to jego punkty, mogą być bardzo cenne w sporządzanym przez UCI rankingu sportowym, decydującym o przyznaniu licencji ProTeams. Obecnie, jedyna francuska ekipa w najwyższej „lidze” kolarskiej, zajmuje ostatnią pozycję ze stratą 27 punktów do Vacansoleil-DCM.

Andrzej

Poprzedni artykułFuglsang w RadioShack-Nissan-Trek
Następny artykułMŚ: Wypowiedzi po starcie wspólnym elity mężczyzn
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments