Zwycięstwem Jacka Haiga (Orica – Scott) zakończył się szósty etap Tour de Pologne. Nowym liderem został Dylan Teuns.
Szósty odcinek naszego narodowego Touru prowadził z kopalnii soli „Wieliczka” do Zakopanego. Kolarze na dystansie 189 kilometrów mieli do pokonania 5 górskich premii pierwszej kategorii oraz 2 nieoznakowane wzniesienia. Prawdziwe ściganie miało rozpocząć się po 100 kilometrach, kiedy peleton wjedzie na ciężką, tatrzańską rundę.
Początek etapu był niezwykle gorący ze względu na masę ataków z peletonu. Odjechać od grupy zasadniczej próbowało kilkudziesięciu kolarzy, lecz ich początkowa akcja została skasowana. Później swoich sił próbowały mniejsze grupki, w których znajdowali się m.in. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) czy Bob Jungels (Quick – Step Floors). Ostatecznie jednak ucieczka udała się trójce kolarzy. Byli to Moreno Moser (Astana), Adam Stachowiak (reprezentacja Polski) i Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo). Harcujące trio szybko dostało pozwolenie na odjazd, przez co ich przewaga zaczęła szybko rosnąć, by po 80 kilometrach wynieść 5 minut i 30 sekund.
Pierwsze podkręcenie tempa miało miejsce już na pierwszym podjeździe. Przewaga ucieczki momentalnie stopniała do 4 minut i 40 sekund, a rządy w peletonie objęła grupa Bahrain – Merida. Przyspieszenie kolegów Vincenzo Nibalego zaczęło mocno rwać peleton, co zapowiadało kapitalną walkę.
Na szczycie drugiego podjazdu – Butorowego Wierchu, ucieczka miała już zaledwie 3 minuty przewagi. Jednocześnie w grupie zasadniczej zostało już jedynie kilkudziesięciu kolarzy, lecz był wśród nich lider Peter Sagan (BORA – hansgrohe), który jednak sygnalizował pierwsze problemy.
Kolny istotny moment miał miejsce na podjeździe pod Głodówkę. Kiedy ucieczka miała już tylko 45 sekund przewagi, na atak zdecydował się Antwan Talhoek. Praktycznie w tym samym momencie z peletonu odskoczyła kilkunastu kolarzy, wśród których byli m.in. Jack Haig (Orica – Scott) czy Tom Skujins (Cannondale – Drapac). Przez chwilę wymieniona dwójka odjechała odco reszty, lecz nie trwało to długo. Mocne przyspieszenie w peletonie pozwoliło też dogonić Stachowiaka i Mosera.
Uspokojenie nie trwało jednak długo. Jeszcze przed Głodówką na atak zdecydował się Robert Power (Orica – Scott), a kolejne problemy przeżywał Peter Sagan.
Praktycznie na samym szczycie podjazdu Power doszedł do Tolhoeka, zdobywając około 30 sekund przewagi nad peletonem. Kontry spróbował też Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), któremu udało się dołączyć do czołówki na zjazdach.
Na podjeździe pod Wierch Rusiński samotnie do przodu ruszył Power, a rządy w peletonie objęła grupa BMC, pracująca dla Dylana Teunsa. Różnica między samotnyminnymi uciekinierem, a bardzo mocno uszczuploną grupą zasadniczą wynosiła około 35 sekund.
U samego podnóża podjazdu pod Łosie, prowadzący Power został złapany. Przez chwilę na czele znalazł się Marek Rutkiewicz (Orlen CCC Polska), lecz jego akcja została w chwilę skasowana przez Boba Jungelsa (Quick – Step Floors). Pokręcenie tempa przez Luksemburczyka umęczyło też Petera Sagana, który stracił kontakt z czołówką.
Na początku podjazdu pod Bustryk czołowa grupa liczyła już tylko 14 kolarzy. Tempo narzucał przez długi czas Tejay Van Garderen (BMC), umęczając kolejnych rywali. Bardzo dobrze wyglądał wciąż Rafał Majka (BORA – hansgrohe), obok którego kolejne metry przemierzał Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida).
Około 19 kilometrów przed metą doszło do kolejnych akcji. Mocniej na pedały nacisnął Jack Haig, za którym pojechali Domenico Pozzovivo (AG2R) i Dylan Teuns (BMC). Po chwili Australijczyk ponownie zaatakował, a kontrujący Rafał Majka zdołał doprowadzić innych faworytów do „Pozzo” i Teunsa. Ostatecznie kolarz Orici – Scott zdołał wypracować sobie kilkadziesiąt sekund przewagi przed ostatnim podjeździe.
Kiedy wydawało się, że na podjezdzie pod Butorowy Wierch wszystko się ułożyło, Vincenzo Nibali rozpoczął serię potężnych ataków. Bardzo mocno na pedały nacisnęli chociażby Wout Poels (Sky) czy Rafał Majka. Pierwsze problemy miał za to Teuns, tracąc szanse na przejęcie koszulki lidera.
Na szczycie podjazdu Jack Haig miał nieco ponad 30 sekund przewagi nad piątką Majka-Kelderman-Poels-Yates-Zakarin. Nieoczekiwanie na zjazdach doszedł do nich jeszcze Bob Jungels, który przeprowadził pozostałych faworytów.
Ostatecznie po etapowy triumf sięgnął Haig, przyjeżdżając do Zakopanego z około 30 sekundami przewagi nad grupą faworytów, którą przyprowadzili Wout Poels i Bob Jungels. Nowym liderem został Dylan Teuns.
Wyniki:
Zawodnik | Nr start. | Team | Bon. | Czas | Kary | ||
1 | HAIG Jack | 35 | ORS | – 10s | 04h 58′ 55” | 20p | |
2 | POELS Wout | 55 | SKY | – 6s | + 00′ 51” | 19p | |
3 | JUNGELS Bob | 14 | QST | – 4s | + 00′ 51” | 18p | |
4 | FARIA DA COSTA Rui Alberto | 143 | UAD | + 00′ 51” | 17p | ||
5 | KELDERMAN Wilco | 85 | SUN | + 00′ 51” | 16p | ||
6 | NIBALI Vincenzo | 124 | TBM | + 00′ 51” | 15p | ||
7 | ZAKARIN Ilnur | 97 | KAT | + 00′ 51” | 14p | ||
8 | MAJKA Rafał | 73 | BOH | + 00′ 51” | 13p | ||
9 | YATES Adam | 31 | ORS | + 00′ 51” | 12p | ||
10 | OOMEN Sam | 86 | SUN | + 00′ 51” | 11p | ||
11 | POZZOVIVO Domenico | 136 | ALM | + 00′ 51” | 10p | ||
12 | TEUNS Dylan | 26 | BMC | + 00′ 51” | 9p | ||
13 | EIKING Odd Christian | 153 | FDJ | + 02′ 26” | 8p | ||
14 | VAKOC Petr | 17 | QST | + 02′ 26” | 7p | ||
15 | RUTKIEWICZ Marek | 215 | POL | + 02′ 26” | 6p | ||
16 | VISCONTI Giovanni | 127 | TBM | + 02′ 26” | 5p | ||
17 | ROJAS Jose Joaquin | 47 | MOV | + 02′ 26” | 4p | ||
18 | DE TIER Floris | 103 | TLJ | + 02′ 26” | 3p | ||
19 | MARCZYŃSKI Tomasz | 4 | LTS | + 02′ 26” | 2p | ||
20 | DE CLERCQ Bart | 3 | LTS | + 02′ 26” | 1p | ||
21 | CONTI Valerio | 142 | UAD | + 02′ 26” | |||
22 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 163 | AST | + 02′ 26” | |||
23 | BIDARD Francois | 131 | ALM | + 02′ 26” | |||
24 | O’CONNOR Ben | 174 | DDD | + 02′ 26” | |||
25 | IZAGURRE INSAUSTI Gorka | 46 | MOV | + 02′ 26” | |||
26 | MAISON Jeremy | 154 | FDJ | + 02′ 26” | |||
27 | SANCHEZ Samuel | 25 | BMC | + 02′ 45” | |||
28 | VALLS Rafael | 6 | LTS | + 02′ 58” | |||
29 | OLIVEIRA Nelson | 44 | MOV | + 05′ 28” | |||
30 | MUHLBERGER Gregor | 75 | BOH | + 05′ 28” | |||
31 | VAN GARDEREN Tejay | 27 | BMC | + 05′ 28” | |||
32 | PUCCIO Salvatore | 52 | SKY | + 05′ 28” | |||
33 | SLAGTER Tom-Jelte | 115 | CPT | + 06′ 34” | |||
34 | OLIVIER Daan | 106 | TLJ | + 08′ 31” | |||
35 | ROSA Diego | 56 | SKY | + 08′ 31” | |||
36 | ARMEE Sander | 1 | LTS | + 08′ 31” | |||
37 | DENNIS Rohan | 21 | BMC | + 08′ 31” | |||
38 | ROVNY Ivan | 194 | GAZ | + 08′ 31” | |||
39 | LOSADA Alberto | 93 | KAT | + 08′ 31” | |||
40 | DUPONT Hubert | 132 | ALM | + 08′ 31” | |||
41 | SCHLEGEL Michal | 202 | CCC | + 08′ 31” | |||
42 | ANACONA Winner Andrew | 41 | MOV | + 08′ 31” | |||
43 | SPILAK Simon | 96 | KAT | + 08′ 31” | |||
44 | KOCHETKOV Pavel | 92 | KAT | + 08′ 31” | |||
45 | HERNANDEZ Jesus | 65 | TFS | + 08′ 31” | |||
46 | PELLIZOTTI Franco | 126 | TBM | + 08′ 31” | |||
47 | BOUWMAN Koen | 102 | TLJ | + 12′ 04” | |||
48 | VILLELLA Davide | 112 | CPT | + 12′ 04” | |||
49 | LONZANO RIBA David | 183 | TNN | + 12′ 04” | |||
50 | MAMYKIN Matvey | 94 | KAT | + 12′ 04” | |||
51 | CIEŚLIK Paweł | 212 | POL | + 12′ 04” | |||
52 | MOHORIC Matej | 146 | UAD | + 12′ 04” | |||
53 | GERTS Floris | 22 | BMC | + 14′ 02” | |||
54 | DENZ Nico | 133 | ALM | + 14′ 02” | |||
55 | QUINTANA ROYAS Dayer Uberney | 43 | MOV | + 15′ 50” | |||
56 | PLAZA MOLINA Ruben | 36 | ORS | + 15′ 50” | |||
57 | GOŁAŚ Michał | 53 | SKY | + 15′ 50” | |||
58 | BERNARD Julien | 62 | TFS | + 15′ 50” | |||
59 | DOMBROWSKI Joseph | 111 | CPT | + 15′ 50” | |||
60 | SHALUNOV Evgeny | 196 | GAZ | + 15′ 50” | |||
61 | SKUJINS Toms | 114 | CPT | + 15′ 50” | |||
62 | KONRAD Patrick | 74 | BOH | + 15′ 50” | |||
63 | TRATNIK Jan | 207 | CCC | + 15′ 50” | |||
64 | SAGAN Peter | 76 | BOH | + 15′ 50” | |||
65 | HIRT Jan | 203 | CCC | + 15′ 50” | |||
66 | GONCALVES Jose | 91 | KAT | + 15′ 50” | |||
67 | NIEMIEC Przemysław | 147 | UAD | + 16′ 20” | |||
68 | MONFORT Maxime | 5 | LTS | + 16′ 20” | |||
69 | BERNAS Paweł | 211 | POL | + 17′ 48” | |||
70 | WISNIOWSKI Łukasz | 57 | SKY | + 17′ 48” | |||
71 | HAGA Chad | 83 | SUN | + 17′ 48” | |||
72 | SUTHERLAND Rory | 42 | MOV | + 17′ 48” | |||
73 | VAN POPPEL Danny | 54 | SKY | + 17′ 48” | |||
74 | TOLHOEK Antwan | 107 | TLJ | – 2s | + 17′ 48” | ||
75 | POWER Rob | 34 | ORS | + 17′ 48” | |||
76 | LAGUTIN Sergey | 192 | GAZ | + 17′ 48” | |||
77 | KAMNA Lennard | 84 | SUN | + 17′ 48” | |||
78 | MEGIAS Javier | 184 | TNN | + 17′ 48” | |||
79 | BRUTT Pavel | 191 | GAZ | + 17′ 48” | |||
80 | NOVAK Domen | 125 | TBM | + 17′ 48” | |||
81 | OSS Daniel | 24 | BMC | + 17′ 48” | |||
82 | VAN ASBROECK Tom | 116 | CPT | + 17′ 48” | |||
83 | MONTAGUTI Matteo | 135 | ALM | + 18′ 33” | |||
84 | PATERSKI Maciej | 206 | CCC | + 21′ 42” | |||
85 | BELKOV Maxim | 95 | KAT | + 24′ 47” | |||
86 | BENEDETTI Cesare | 72 | BOH | + 24′ 47” | |||
87 | CAVAGNA Remi | 12 | QST | + 28′ 07” | |||
88 | BEPPU Fumiyuki | 61 | TFS | + 28′ 07” | |||
89 | FROHLINGER Johannes | 82 | SUN | + 28′ 07” | |||
90 | DOWSETT Alex | 45 | MOV | + 28′ 07” | |||
91 | DANIEL Gregory | 66 | TFS | + 28′ 07” | |||
92 | VAN POPPEL Boy | 67 | TFS | + 28′ 07” | |||
93 | DE BACKER Bert | 81 | SUN | + 28′ 07” | |||
94 | DE PLUS Laurens | 13 | QST | + 28′ 07” | |||
95 | SARAMOTINS Aleksejs | 77 | BOH | + 28′ 07” | |||
96 | BASKA Erik | 71 | BOH | + 34′ 44” | |||
97 | COLEDAN Marco | 63 | TFS | + 34′ 44” | |||
98 | EWAN Caleb | 32 | ORS | + 34′ 44” | |||
KOREN Kristijan | 113 | CPT | DNF | ||||
WALSCHEID Maximilian | 87 | SUN | DNS | ||||
MARTINELLI Davide | 11 | QST | DNF | ||||
FRANCZAK Paweł | 213 | POL | DNF | ||||
PORSEV Alexander | 193 | GAZ | DNS | ||||
VERSCHOOR Martijn | 187 | TNN | DNF | ||||
PERON Andrea | 185 | TNN | DNS | ||||
SBARAGLI Kristian | 176 | DDD | DNF | ||||
HAAS Nathan | 173 | DDD | DNF | ||||
FOURNIER Marc | 151 | FDJ | DNF | ||||
FERRARI Roberto | 144 | UAD | DNF | ||||
RIBLON Christophe | 137 | ALM | DNF | ||||
ENGER Sondre | 134 | ALM | DNF | ||||
BOSWELL Ian | 51 | SKY | DNF | ||||
MEZGEC Luka | 33 | ORS | DNF | ||||
TERPSTRA Niki | 16 | QST | DNS | ||||
WALLAYS Jelle | 7 | LTS | DNS | ||||
DEBUSSCHERE Jens | 2 | LTS | DNS |
Klasyfikacja generalna:
Zawodnik | Nr start. | Team | Czas | Strata | |
1 | TEUNS Dylan | 26 | BMC | 23h 41′ 27” | |
2 | MAJKA Rafał | 73 | BOH | 23h 41′ 33” | + 00′ 06” |
3 | KELDERMAN Wilco | 85 | SUN | 23h 41′ 37” | + 00′ 10” |
4 | POELS Wout | 55 | SKY | 23h 41′ 40” | + 00′ 13” |
5 | POZZOVIVO Domenico | 136 | ALM | 23h 41′ 45” | + 00′ 18” |
6 | YATES Adam | 31 | ORS | 23h 41′ 46” | + 00′ 19” |
7 | OOMEN Sam | 86 | SUN | 23h 41′ 51” | + 00′ 24” |
8 | NIBALI Vincenzo | 124 | TBM | 23h 41′ 52” | + 00′ 25” |
9 | FARIA DA COSTA Rui Alberto | 143 | UAD | 23h 41′ 55” | + 00′ 28” |
10 | JUNGELS Bob | 14 | QST | 23h 41′ 56” | + 00′ 29” |
11 | ZAKARIN Ilnur | 97 | KAT | 23h 42′ 00” | + 00′ 33” |
12 | HAIG Jack | 35 | ORS | 23h 42′ 10” | + 00′ 43” |
13 | EIKING Odd Christian | 153 | FDJ | 23h 43′ 19” | + 01′ 52” |
14 | IZAGURRE INSAUSTI Gorka | 46 | MOV | 23h 43′ 27” | + 02′ 00” |
15 | DE CLERCQ Bart | 3 | LTS | 23h 43′ 32” | + 02′ 05” |
16 | CONTI Valerio | 142 | UAD | 23h 43′ 35” | + 02′ 08” |
17 | MARCZYŃSKI Tomasz | 4 | LTS | 23h 43′ 53” | + 02′ 26” |
18 | SANCHEZ GIL Luis Leon | 163 | AST | 23h 44′ 23” | + 02′ 56” |
19 | RUTKIEWICZ Marek | 215 | POL | 23h 44′ 29” | + 03′ 02” |
20 | VISCONTI Giovanni | 127 | TBM | 23h 45′ 10” | + 03′ 43” |
21 | O’CONNOR Ben | 174 | DDD | 23h 45′ 31” | + 04′ 04” |
22 | BIDARD Francois | 131 | ALM | 23h 45′ 40” | + 04′ 13” |
23 | VAKOC Petr | 17 | QST | 23h 45′ 40” | + 04′ 13” |
24 | SANCHEZ Samuel | 25 | BMC | 23h 46′ 30” | + 05′ 03” |
25 | OLIVEIRA Nelson | 44 | MOV | 23h 46′ 52” | + 05′ 25” |
26 | MAISON Jeremy | 154 | FDJ | 23h 46′ 57” | + 05′ 30” |
27 | ROJAS Jose Joaquin | 47 | MOV | 23h 47′ 10” | + 05′ 43” |
28 | VAN GARDEREN Tejay | 27 | BMC | 23h 48′ 49” | + 07′ 22” |
29 | MUHLBERGER Gregor | 75 | BOH | 23h 49′ 11” | + 07′ 44” |
30 | OLIVIER Daan | 106 | TLJ | 23h 50′ 03” | + 08′ 36” |
31 | ROSA Diego | 56 | SKY | 23h 50′ 07” | + 08′ 40” |
32 | VALLS Rafael | 6 | LTS | 23h 50′ 19” | + 08′ 52” |
33 | KOCHETKOV Pavel | 92 | KAT | 23h 51′ 45” | + 10′ 18” |
34 | ROVNY Ivan | 194 | GAZ | 23h 52′ 07” | + 10′ 40” |
35 | ARMEE Sander | 1 | LTS | 23h 52′ 11” | + 10′ 44” |
36 | ANACONA Winner Andrew | 41 | MOV | 23h 53′ 14” | + 11′ 47” |
37 | PUCCIO Salvatore | 52 | SKY | 23h 54′ 51” | + 13′ 24” |
38 | SCHLEGEL Michal | 202 | CCC | 23h 55′ 01” | + 13′ 34” |
39 | SAGAN Peter | 76 | BOH | 23h 56′ 12” | + 14′ 45” |
40 | DENNIS Rohan | 21 | BMC | 23h 56′ 16” | + 14′ 49” |
41 | SLAGTER Tom-Jelte | 115 | CPT | 23h 56′ 32” | + 15′ 05” |
42 | BOUWMAN Koen | 102 | TLJ | 23h 57′ 02” | + 15′ 35” |
43 | VILLELLA Davide | 112 | CPT | 23h 58′ 16” | + 16′ 49” |
44 | LONZANO RIBA David | 183 | TNN | 23h 58′ 37” | + 17′ 10” |
45 | CIEŚLIK Paweł | 212 | POL | 23h 58′ 50” | + 17′ 23” |
46 | QUINTANA ROYAS Dayer Uberney | 43 | MOV | 23h 59′ 04” | + 17′ 37” |
47 | GERTS Floris | 22 | BMC | 24h 00′ 02” | + 18′ 35” |
48 | PELLIZOTTI Franco | 126 | TBM | 24h 00′ 56” | + 19′ 29” |
49 | HIRT Jan | 203 | CCC | 24h 00′ 59” | + 19′ 32” |
50 | DUPONT Hubert | 132 | ALM | 24h 01′ 03” | + 19′ 36” |
51 | TOLHOEK Antwan | 107 | TLJ | 24h 02′ 16” | + 20′ 49” |
52 | PLAZA MOLINA Ruben | 36 | ORS | 24h 02′ 17” | + 20′ 50” |
53 | MOHORIC Matej | 146 | UAD | 24h 02′ 24” | + 20′ 57” |
54 | SPILAK Simon | 96 | KAT | 24h 03′ 30” | + 22′ 03” |
55 | HERNANDEZ Jesus | 65 | TFS | 24h 03′ 54” | + 22′ 27” |
56 | LAGUTIN Sergey | 192 | GAZ | 24h 06′ 09” | + 24′ 42” |
57 | DE TIER Floris | 103 | TLJ | 24h 07′ 03” | + 25′ 36” |
58 | LOSADA Alberto | 93 | KAT | 24h 07′ 06” | + 25′ 39” |
59 | GOŁAŚ Michał | 53 | SKY | 24h 07′ 34” | + 26′ 07” |
60 | NIEMIEC Przemysław | 147 | UAD | 24h 07′ 41” | + 26′ 14” |
61 | BRUTT Pavel | 191 | GAZ | 24h 08′ 53” | + 27′ 26” |
62 | GONCALVES Jose | 91 | KAT | 24h 09′ 49” | + 28′ 22” |
63 | DENZ Nico | 133 | ALM | 24h 09′ 54” | + 28′ 27” |
64 | BERNARD Julien | 62 | TFS | 24h 10′ 31” | + 29′ 04” |
65 | MONFORT Maxime | 5 | LTS | 24h 10′ 44” | + 29′ 17” |
66 | MONTAGUTI Matteo | 135 | ALM | 24h 11′ 07” | + 29′ 40” |
67 | MEGIAS Javier | 184 | TNN | 24h 11′ 20” | + 29′ 53” |
68 | HAGA Chad | 83 | SUN | 24h 11′ 48” | + 30′ 21” |
69 | KAMNA Lennard | 84 | SUN | 24h 12′ 14” | + 30′ 47” |
70 | VAN ASBROECK Tom | 116 | CPT | 24h 12′ 31” | + 31′ 04” |
71 | WISNIOWSKI Łukasz | 57 | SKY | 24h 12′ 38” | + 31′ 11” |
72 | NOVAK Domen | 125 | TBM | 24h 13′ 23” | + 31′ 56” |
73 | KONRAD Patrick | 74 | BOH | 24h 13′ 53” | + 32′ 26” |
74 | VAN POPPEL Danny | 54 | SKY | 24h 14′ 24” | + 32′ 57” |
75 | OSS Daniel | 24 | BMC | 24h 14′ 36” | + 33′ 09” |
76 | SUTHERLAND Rory | 42 | MOV | 24h 15′ 17” | + 33′ 50” |
77 | MAMYKIN Matvey | 94 | KAT | 24h 16′ 17” | + 34′ 50” |
78 | POWER Rob | 34 | ORS | 24h 17′ 10” | + 35′ 43” |
79 | TRATNIK Jan | 207 | CCC | 24h 18′ 59” | + 37′ 32” |
80 | SHALUNOV Evgeny | 196 | GAZ | 24h 19′ 53” | + 38′ 26” |
81 | DOMBROWSKI Joseph | 111 | CPT | 24h 19′ 56” | + 38′ 29” |
82 | SKUJINS Toms | 114 | CPT | 24h 20′ 46” | + 39′ 19” |
83 | PATERSKI Maciej | 206 | CCC | 24h 23′ 19” | + 41′ 52” |
84 | BELKOV Maxim | 95 | KAT | 24h 23′ 37” | + 42′ 10” |
85 | VAN POPPEL Boy | 67 | TFS | 24h 23′ 47” | + 42′ 20” |
86 | BENEDETTI Cesare | 72 | BOH | 24h 24′ 06” | + 42′ 39” |
87 | BEPPU Fumiyuki | 61 | TFS | 24h 24′ 12” | + 42′ 45” |
88 | DE BACKER Bert | 81 | SUN | 24h 24′ 36” | + 43′ 09” |
89 | CAVAGNA Remi | 12 | QST | 24h 26′ 50” | + 45′ 23” |
90 | DE PLUS Laurens | 13 | QST | 24h 28′ 11” | + 46′ 44” |
91 | DOWSETT Alex | 45 | MOV | 24h 32′ 56” | + 51′ 29” |
92 | DANIEL Gregory | 66 | TFS | 24h 34′ 08” | + 52′ 41” |
93 | FROHLINGER Johannes | 82 | SUN | 24h 34′ 36” | + 53′ 09” |
94 | EWAN Caleb | 32 | ORS | 24h 49′ 26” | + 01h 07′ 59” |
95 | COLEDAN Marco | 63 | TFS | 24h 53′ 47” | + 01h 12′ 20” |
96 | BASKA Erik | 71 | BOH | 24h 53′ 52” | + 01h 12′ 25” |
97 | BERNAS Paweł | 211 | POL | 24h 56′ 30” | + 01h 15′ 03” |
98 | SARAMOTINS Aleksejs | 77 | BOH | 24h 57′ 41” | + 01h 16′ 14” |
Dzisiaj została wymierzona sprawiedliwość Saganowi za złamanie łopatki Cavendish’owi!