Luis Leon Sanchez w swoim debiucie w barwach Caja Rural – RGA zaliczył zwycięstwo. Hiszpan wygrał 1. etap wyścigu Tropicale Amissa Bongo.
Gaboński wyścig jest jednym z najbardziej prestiżowych w Afryce (kategoria 2.1 UCI) i co raz częściej pojawiają się na nim silne ekipy z Europy. Pierwszy odcinek tegorocznej odsłony kończył się w Ebolowa (Kamerun).
Szybko po starcie utworzyła się 21 osobowa grupka w której kręcili m.in Sanchez oraz Linus Gerdeman (MTN-Qhubeka). Peleton nie był w stanie doścignąć harcowników, którzy zyskali ponad 10 minut przewagi.
Na mecie Luis Leon Sanchez nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Egoitz Garica (Cofidis), który dzięki bonifikatom na lotnych premiach został liderem imprezy. Trzeci na mecie był Natnael Berhane (Europcar).
Wyniki:
1 | SANCHEZ GIL Luis Leon | Caja Rural-Seguros RGA | 3:32:35 | ||
2 | GARCíA ETXEGIBEL Egoitz | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
3 | BERHANE Natnael | Team Europcar | ,, | ||
4 | GERDEMANN Linus | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
5 | HABEAUX Gregory | Wanty – Groupe Gobert | ,, | ||
6 | JEANDESBOZ Fabrice | Team Europcar | 0:04 | ||
7 | BAUGNIES Jerome | Wanty – Groupe Gobert | 0:53 | ||
8 | SENECHAL Florian | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
9 | ROBERT Frederique | Wanty – Groupe Gobert | 2:46 | ||
10 | BERNAUDEAU Giovanni | Team Europcar | ,, | ||
11 | AADEL Reda | Morocco | ,, | ||
12 | CRAVEN Dan | Namibia | ,, | ||
13 | MRAOUNI Salah Eddine | Morocco | ,, | ||
14 | EYOB Metkel | Eritrea | ,, | ||
15 | NIYONSHUTI Adrien | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
16 | OUEDRAOGO Rasmane | Burkina Faso | 9:21 | ||
17 | BARBARI Adil | Velo Club Sovac Algerie | 9:28 | ||
18 | DEBESAY Kindishih | Eritrea | 9:38 | ||
19 | MAS BONET Lluís Guillermo | Caja Rural-Seguros RGA | 13:17 | ||
20 | MINNAARD Marco | Wanty – Groupe Gobert | ,, | ||
21 | JANS Roy | Wanty – Groupe Gobert | 18:30 | ||
22 | CHAOUFI Tarik | Morocco | ,, | ||
23 | TESHOME Meron | Eritrea | ,, | ||
24 | AMANUEL Meron | Eritrea | ,, | ||
25 | UWIZEYIMANA Bonaventure | Rwanda | ,, | ||
26 | DEBESAY Ferekalsi | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
27 | TEKOU Damien | Cameroun | ,, | ||
28 | HAMZA Abderrahmane Mehdi | Velo Club Sovac Algerie | ,, | ||
29 | GUILLEMOIS Romain | Team Europcar | ,, | ||
30 | LENGANI Amadou | Ivory Coast | ,, | ||
31 | ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
32 | KONTé Bassirou | Ivory Coast | ,, | ||
33 | LAHSAINI Mouhcine | Morocco | ,, | ||
34 | NIKIEMA Souleymane | ,, | |||
35 | PETIT Adrien | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
36 | AIT EL ABDIA Anass | Morocco | ,, | ||
37 | OKUBAMARIAM Issak Tesfom | Eritrea | ,, | ||
38 | MBA Hervé Raoul | Cameroun | ,, | ||
39 | KABRé Issaka | Burkina Faso | ,, | ||
40 | NZOUGHE Gaël | Gabon | ,, | ||
41 | SORO Poroloh | ,, | |||
42 | OBIANG Frederic | Gabon | ,, | ||
43 | HADJBOUZIT Karim | Velo Club Sovac Algerie | ,, | ||
44 | FRAILE MATARRANZ Omar | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
45 | LAPORTE Christophe | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
46 | SEIBEB Raul Costa | Namibia | ,, | ||
47 | KAMZONG Abessolo Clovis | Cameroun | ,, | ||
48 | HAMUNYELA Johannes | Namibia | ,, | ||
49 | MERDJ Hamza | Velo Club Sovac Algerie | ,, | ||
50 | HATEGEKA Gasore | Rwanda | ,, | ||
51 | ZINGLE Romain | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
52 | BIZIYAREMYE Joseph | Rwanda | ,, | ||
53 | HADI Janvier | Rwanda | ,, | ||
54 | DOMENE REYES Ramon | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
55 | EKOBENA Ephrem | Gabon | ,, | ||
56 | NGUIMKENG Franklin | Cameroun | ,, | ||
57 | SIMO SANDO Dieunedort | Cameroun | ,, | ||
58 | BAZ Nabil | Velo Club Sovac Algerie | ,, | ||
59 | BONKOUNGOU Karim | Burkina Faso | ,, | ||
60 | VERHELST Louis [ | Cofidis Solutions Crédits | ,, | ||
61 | NGANDAMBA Geoffroy | Gabon | ,, | ||
62 | LONTSI Yannick | Cameroun | ,, | ||
63 | AUGUSTYN John Lee | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
64 | FOFANA Issiaka | Ivory Coast | ,, | ||
65 | OUATTARA Bolodigui | Ivory Coast | ,, | ||
66 | GENE Yohann | Team Europcar | ,, | ||
67 | YARBANGA Salifou | Burkina Faso | ,, | ||
68 | DE TROYER Tim | Wanty – Groupe Gobert | ,, | ||
69 | PIEDRA PEREZ Antonio | Caja Rural-Seguros RGA | ,, | ||
70 | TOURE Albert Mongonlon | Ivory Coast | ,, | ||
71 | ABELOUACHE Essaďd | Morocco | ,, | ||
72 | TCHOUTA Cedric | Gabon | ,, | ||
73 | ILBOUDO Harouna | Burkina Faso | ,, | ||
74 | JIM Songezo | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
75 | NSENGIYUMVA Jean Bosco | Rwanda | ,, | ||
76 | NAULEAU Bryan | Team Europcar | ,, | ||
77 | HAMZA Fayçal | Velo Club Sovac Algerie | ,, | ||
78 | GEBREZGABIHIER Amanuel | Eritrea | 18:42 | ||
79 | KASHULULU Chiponeni | Namibia | 18:51 | ||
80 | MURANGI Tjipe | Namibia | 19:37 | ||
81 | MOUKAGNI Leris | Gabon | 21:56 | ||
82 | PETRUS Loto | Namibia | 21:58 | ||
83 | REGUIGUI Youcef | Team MTN Qhubeka | ,, | ||
84 | NDAYISENGA Valens | Rwanda | 44:10 | ||
DNF | SORO POLO Yacouba | Ivory Coast | – | ||
DNF | NIKIEMA Abdoul Aziz | Burkina Faso | – |
Foto: corvospro.com
Andrzej Gucwa