Luis Leon SanchezLuis Leon Sanchez w swoim debiucie w barwach Caja Rural – RGA zaliczył zwycięstwo. Hiszpan wygrał 1. etap wyścigu Tropicale Amissa Bongo.

Gaboński wyścig jest jednym z najbardziej prestiżowych w Afryce (kategoria 2.1 UCI) i co raz częściej pojawiają się na nim silne ekipy z Europy. Pierwszy odcinek tegorocznej odsłony kończył się w Ebolowa (Kamerun).

Szybko po starcie utworzyła się 21 osobowa grupka w której kręcili m.in Sanchez oraz Linus Gerdeman (MTN-Qhubeka). Peleton nie był w stanie doścignąć harcowników, którzy zyskali ponad 10 minut przewagi.

Na mecie Luis Leon Sanchez nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Egoitz Garica (Cofidis), który dzięki bonifikatom na lotnych premiach został liderem imprezy. Trzeci na mecie był Natnael Berhane (Europcar).

Wyniki:

1 SANCHEZ GIL Luis Leon Caja Rural-Seguros RGA 3:32:35
2 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,
3 BERHANE Natnael Team Europcar ,,
4 GERDEMANN Linus Team MTN Qhubeka ,,
5 HABEAUX Gregory Wanty – Groupe Gobert ,,
6 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar 0:04
7 BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert 0:53
8 SENECHAL Florian Cofidis Solutions Crédits ,,
9 ROBERT Frederique Wanty – Groupe Gobert 2:46
10 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,
11 AADEL Reda Morocco ,,
12 CRAVEN Dan Namibia ,,
13 MRAOUNI Salah Eddine Morocco ,,
14 EYOB Metkel Eritrea ,,
15 NIYONSHUTI Adrien Team MTN Qhubeka ,,
16 OUEDRAOGO Rasmane Burkina Faso 9:21
17 BARBARI Adil Velo Club Sovac Algerie 9:28
18 DEBESAY Kindishih Eritrea 9:38
19 MAS BONET Lluís Guillermo Caja Rural-Seguros RGA 13:17
20 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert ,,
21 JANS Roy Wanty – Groupe Gobert 18:30
22 CHAOUFI Tarik Morocco ,,
23 TESHOME Meron Eritrea ,,
24 AMANUEL Meron Eritrea ,,
25 UWIZEYIMANA Bonaventure Rwanda ,,
26 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,
27 TEKOU Damien Cameroun ,,
28 HAMZA Abderrahmane Mehdi Velo Club Sovac Algerie ,,
29 GUILLEMOIS Romain Team Europcar ,,
30 LENGANI Amadou Ivory Coast ,,
31 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural-Seguros RGA ,,
32 KONTé Bassirou Ivory Coast ,,
33 LAHSAINI Mouhcine Morocco ,,
34 NIKIEMA Souleymane ,,
35 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,
36 AIT EL ABDIA Anass Morocco ,,
37 OKUBAMARIAM Issak Tesfom Eritrea ,,
38 MBA Hervé Raoul Cameroun ,,
39 KABRé Issaka Burkina Faso ,,
40 NZOUGHE Gaël Gabon ,,
41 SORO Poroloh ,,
42 OBIANG Frederic Gabon ,,
43 HADJBOUZIT Karim Velo Club Sovac Algerie ,,
44 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,
45 LAPORTE Christophe Cofidis Solutions Crédits ,,
46 SEIBEB Raul Costa Namibia ,,
47 KAMZONG Abessolo Clovis Cameroun ,,
48 HAMUNYELA Johannes Namibia ,,
49 MERDJ Hamza Velo Club Sovac Algerie ,,
50 HATEGEKA Gasore Rwanda ,,
51 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,
52 BIZIYAREMYE Joseph Rwanda ,,
53 HADI Janvier Rwanda ,,
54 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,
55 EKOBENA Ephrem Gabon ,,
56 NGUIMKENG Franklin Cameroun ,,
57 SIMO SANDO Dieunedort Cameroun ,,
58 BAZ Nabil Velo Club Sovac Algerie ,,
59 BONKOUNGOU Karim Burkina Faso ,,
60 VERHELST Louis [ Cofidis Solutions Crédits ,,
61 NGANDAMBA Geoffroy Gabon ,,
62 LONTSI Yannick Cameroun ,,
63 AUGUSTYN John Lee Team MTN Qhubeka ,,
64 FOFANA Issiaka Ivory Coast ,,
65 OUATTARA Bolodigui Ivory Coast ,,
66 GENE Yohann Team Europcar ,,
67 YARBANGA Salifou Burkina Faso ,,
68 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert ,,
69 PIEDRA PEREZ Antonio Caja Rural-Seguros RGA ,,
70 TOURE Albert Mongonlon Ivory Coast ,,
71 ABELOUACHE Essaďd Morocco ,,
72 TCHOUTA Cedric Gabon ,,
73 ILBOUDO Harouna Burkina Faso ,,
74 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,
75 NSENGIYUMVA Jean Bosco Rwanda ,,
76 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,
77 HAMZA Fayçal Velo Club Sovac Algerie ,,
78 GEBREZGABIHIER Amanuel Eritrea 18:42
79 KASHULULU Chiponeni Namibia 18:51
80 MURANGI Tjipe Namibia 19:37
81 MOUKAGNI Leris Gabon 21:56
82 PETRUS Loto Namibia 21:58
83 REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka ,,
84 NDAYISENGA Valens Rwanda 44:10
DNF SORO POLO Yacouba Ivory Coast
DNF NIKIEMA Abdoul Aziz Burkina Faso

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa