Po dniu przerwy w ramach 78. La Vuelta a España rozegrany zostanie jedyny w tegorocznej edycji etap jazdy indywidualnej na czas. 162 kolarzy zmierzy się z płaskimi i dość technicznymi 26 kilometrami wokół Valladolid.
Przed nami 10. etap hiszpańskiej La Vuelty. Jazda indywidualna na czas przez wielu była wyczekiwana jako etap, który może znacząco powiększyć różnice w klasyfikacji generalnej i zmusić zawodników do intensywniejszych ataków w górach. Prowadzenia w wyścigu bronić będzie Sepp Kuss (Jumbo-Visma), a z tyłu naciskać będą prawdziwi wirtuozi tej dyscypliny – m.in. Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step), Primož Roglič czy Jonas Vingegaard (obaj Jumbo-Visma).
Zanim jednak ruszą faworyci to jako pierwszy do liczącej 25,8 kilometra próby przystąpi o 14:01 Callum Scotson (Team Jayco AlUla). Większość kolarzy startować będzie co minutę, w tym obaj Polacy – o 14:18 zmagania rozpocznie Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), zaś o 15:14 ruszy Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic). Jako ostatni, o 17:02, rampę startową opuści Sepp Kuss (Jumbo-Visma) – tym razem zmrok nie będzie przeszkadzał zawodnikom.
Kolejność startu do 10. etapu 78. La Vuelta a España:
Kursywą zaznaczono faworytów jazdy indywidualnej na czas.
1 | 14:01:00 | SCOTSON Callum | Team Jayco AlUla |
2 | 14:02:00 | GHYS Robbe | Alpecin-Deceuninck |
3 | 14:03:00 | JANSSENS Jimmy | Alpecin-Deceuninck |
4 | 14:04:00 | DAINESE Alberto | Team dsm – firmenich |
5 | 14:05:00 | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates |
6 | 14:06:00 | GOVEKAR Matevž | Bahrain – Victorious |
7 | 14:07:00 | HERREGODTS Rune | Intermarché – Circus – Wanty |
8 | 14:08:00 | DAVY Clément | Groupama – FDJ |
9 | 14:09:00 | BALLERSTEDT Maurice | Alpecin-Deceuninck |
10 | 14:10:00 | HEIDUK Kim | INEOS Grenadiers |
11 | 14:11:00 | BONNET Thomas | TotalEnergies |
12 | 14:12:00 | CARVALHO Andre | Cofidis |
13 | 14:13:00 | CIMOLAI Davide | Cofidis |
14 | 14:14:00 | BIDARD François | Cofidis |
15 | 14:15:00 | DRIZNERS Jarrad | Lotto Dstny |
16 | 14:16:00 | PEDERSEN Casper | Soudal – Quick Step |
17 | 14:17:00 | FAGUNDEZ Eric Antonio | Burgos-BH |
18 | 14:18:00 | GRADEK Kamil | Bahrain – Victorious |
19 | 14:19:00 | MOLANO Juan Sebastián | UAE Team Emirates |
20 | 14:20:00 | PAGE Hugo | Intermarché – Circus – Wanty |
21 | 14:21:00 | WATSON Samuel | Groupama – FDJ |
22 | 14:22:00 | VAN POPPEL Boy | Intermarché – Circus – Wanty |
23 | 14:23:00 | VERGAERDE Otto | Lidl – Trek |
24 | 14:24:00 | MENTEN Milan | Lotto Dstny |
25 | 14:25:00 | BISSEGGER Stefan | EF Education-EasyPost |
26 | 14:26:00 | OSBORNE Jason | Alpecin-Deceuninck |
27 | 14:27:00 | FLYNN Sean | Team dsm – firmenich |
28 | 14:28:00 | BAYER Tobias | Alpecin-Deceuninck |
29 | 14:29:00 | HOFSTETTER Hugo | Team Arkéa Samsic |
30 | 14:30:00 | GONZÁLEZ David | Caja Rural – Seguros RGA |
31 | 14:31:00 | HERRADA José | Cofidis |
32 | 14:32:00 | BATTISTELLA Samuele | Astana Qazaqstan Team |
33 | 14:33:00 | COMBAUD Romain | Team dsm – firmenich |
34 | 14:34:00 | GROVES Kaden | Alpecin-Deceuninck |
35 | 14:35:00 | PLANCKAERT Edward | Alpecin-Deceuninck |
36 | 14:36:00 | DE GENDT Thomas | Lotto Dstny |
37 | 14:37:00 | BARTHE Cyril | Burgos-BH |
38 | 14:38:00 | ASKEY Lewis | Groupama – FDJ |
39 | 14:39:00 | VAN GESTEL Dries | TotalEnergies |
40 | 14:40:00 | THEUNS Edward | Lidl – Trek |
41 | 14:41:00 | VAN DEN BERG Marijn | EF Education-EasyPost |
42 | 14:42:00 | BERHE Welay Hagos | Team Jayco AlUla |
43 | 14:43:00 | GRIGNARD Sébastien | Lotto Dstny |
44 | 14:44:00 | SOUPE Geoffrey | TotalEnergies |
45 | 14:45:00 | JOHANSEN Julius | Intermarché – Circus – Wanty |
46 | 14:46:00 | VAN DEN BERG Julius | EF Education-EasyPost |
47 | 14:47:00 | DENZ Nico | BORA – hansgrohe |
48 | 14:48:00 | NOVAK Domen | UAE Team Emirates |
49 | 14:49:00 | LAPEIRA Paul | AG2R Citroën Team |
50 | 14:50:00 | SEPÚLVEDA Eduardo | Lotto Dstny |
51 | 14:51:00 | LEDANOIS Kévin | Team Arkéa Samsic |
52 | 14:52:00 | BOL Jetse | Burgos-BH |
53 | 14:53:00 | TAARAMÄE Rein | Intermarché – Circus – Wanty |
54 | 14:54:00 | SERRY Pieter | Soudal – Quick Step |
55 | 14:55:00 | EZQUERRA Jesús | Burgos-BH |
56 | 14:56:00 | SÜTTERLIN Jasha | Bahrain – Victorious |
57 | 14:57:00 | FRAILE Omar | INEOS Grenadiers |
58 | 14:58:00 | GESBERT Élie | Team Arkéa Samsic |
59 | 14:59:00 | MAAS Jan | Team Jayco AlUla |
60 | 15:00:00 | SCHLEGEL Michal | Caja Rural – Seguros RGA |
61 | 15:01:00 | VENDRAME Andrea | AG2R Citroën Team |
62 | 15:02:00 | LE BERRE Mathis | Team Arkéa Samsic |
63 | 15:03:00 | PRONSKIY Vadim | Astana Qazaqstan Team |
64 | 15:04:00 | MOSCA Jacopo | Lidl – Trek |
65 | 15:05:00 | GHEBREIGZABHIER Amanuel | Lidl – Trek |
66 | 15:06:00 | NICOLAU Joel | Caja Rural – Seguros RGA |
67 | 15:07:00 | BERNARD Julien | Lidl – Trek |
68 | 15:08:00 | JOUSSEAUME Alan | TotalEnergies |
69 | 15:09:00 | GANNA Filippo | INEOS Grenadiers |
70 | 15:10:00 | VAUQUELIN Kévin | Team Arkéa Samsic |
71 | 15:11:00 | AULAR Orluis | Caja Rural – Seguros RGA |
72 | 15:12:00 | SÁNCHEZ Pelayo | Burgos-BH |
73 | 15:13:00 | BALDERSTONE Abel | Caja Rural – Seguros RGA |
74 | 15:14:00 | OWSIAN Łukasz | Team Arkéa Samsic |
75 | 15:15:00 | TOUZÉ Damien | AG2R Citroën Team |
76 | 15:16:00 | PICCOLO Andrea | EF Education-EasyPost |
77 | 15:17:00 | DÍAZ José Manuel | Burgos-BH |
78 | 15:18:00 | VAN BAARLE Dylan | Jumbo-Visma |
79 | 15:19:00 | MONIQUET Sylvain | Lotto Dstny |
80 | 15:20:00 | KRON Andreas | Lotto Dstny |
81 | 15:21:00 | GERMANI Lorenzo | Groupama – FDJ |
82 | 15:22:00 | OKAMIKA Ander | Burgos-BH |
83 | 15:23:00 | BARRENETXEA Jon | Caja Rural – Seguros RGA |
84 | 15:24:00 | CAMARGO Diego Andrés | EF Education-EasyPost |
85 | 15:25:00 | ARCAS Jorge | Movistar Team |
86 | 15:26:00 | BOUCHARD Geoffrey | AG2R Citroën Team |
87 | 15:27:00 | HERRADA Jesús | Cofidis |
88 | 15:28:00 | MOLLEMA Bauke | Lidl – Trek |
89 | 15:29:00 | ZEITS Andrey | Astana Qazaqstan Team |
90 | 15:30:00 | KOCH Jonas | BORA – hansgrohe |
91 | 15:31:00 | ERVITI Imanol | Movistar Team |
92 | 15:32:00 | GARCÍA CORTINA Iván | Movistar Team |
93 | 15:33:00 | FELLINE Fabio | Astana Qazaqstan Team |
94 | 15:34:00 | ELISSONDE Kenny | Lidl – Trek |
95 | 15:35:00 | SOBRERO Matteo | Team Jayco AlUla |
96 | 15:36:00 | DOMBROWSKI Joe | Astana Qazaqstan Team |
97 | 15:37:00 | LAZKANO Oier | Movistar Team |
98 | 15:38:00 | HAMILTON Chris | Team dsm – firmenich |
99 | 15:39:00 | KNOX James | Soudal – Quick Step |
100 | 15:40:00 | PETILLI Simone | Intermarché – Circus – Wanty |
101 | 15:41:00 | VERVAEKE Louis | Soudal – Quick Step |
102 | 15:42:00 | FISHER-BLACK Finn | UAE Team Emirates |
103 | 15:43:00 | ENGELHARDT Felix | Team Jayco AlUla |
104 | 15:44:00 | STORER Michael | Groupama – FDJ |
105 | 15:45:00 | GRÉGOIRE Romain | Groupama – FDJ |
106 | 15:46:00 | BARCELÓ Fernando | Caja Rural – Seguros RGA |
107 | 15:47:00 | DOUBEY Fabien | TotalEnergies |
108 | 15:48:00 | GESINK Robert | Jumbo-Visma |
109 | 15:49:00 | PRODHOMME Nicolas | AG2R Citroën Team |
110 | 15:50:00 | CASTROVIEJO Jonathan | INEOS Grenadiers |
111 | 15:51:00 | BERNAL Egan | INEOS Grenadiers |
112 | 15:52:00 | VAN EETVELT Lennert | Lotto Dstny |
113 | 15:53:00 | GODON Dorian | AG2R Citroën Team |
114 | 15:54:00 | WARBASSE Larry | AG2R Citroën Team |
115 | 15:55:00 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team |
116 | 15:56:00 | SÁNCHEZ Luis León | Astana Qazaqstan Team |
117 | 15:57:00 | QUINN Sean | EF Education-EasyPost |
118 | 15:58:00 | POOLE Max | Team dsm – firmenich |
119 | 15:59:00 | ZWIEHOFF Ben | BORA – hansgrohe |
120 | 16:00:00 | ROMO Javier | Astana Qazaqstan Team |
121 | 16:01:00 | COSTA Rui | Intermarché – Circus – Wanty |
122 | 16:02:00 | TRATNIK Jan | Jumbo-Visma |
123 | 16:03:00 | FERNÁNDEZ Rubén | Cofidis |
124 | 16:04:00 | RIES Michel | Team Arkéa Samsic |
125 | 16:05:00 | HIRT Jan | Soudal – Quick Step |
126 | 16:06:00 | OURSELIN Paul | TotalEnergies |
127 | 16:07:00 | KELDERMAN Wilco | Jumbo-Visma |
128 | 16:08:00 | CAICEDO Jonathan Klever | EF Education-EasyPost |
129 | 16:09:00 | TIBERI Antonio | Bahrain – Victorious |
130 | 16:10:00 | BARDET Romain | Team dsm – firmenich |
131 | 16:11:00 | BUCHMANN Emanuel | BORA – hansgrohe |
132 | 16:12:00 | CHEREL Mikaël | AG2R Citroën Team |
133 | 16:13:00 | HIGUITA Sergio | BORA – hansgrohe |
134 | 16:14:00 | NAVARRO Daniel | Burgos-BH |
135 | 16:15:00 | CATTANEO Mattia | Soudal – Quick Step |
136 | 16:16:00 | CARUSO Damiano | Bahrain – Victorious |
137 | 16:17:00 | KÄMNA Lennard | BORA – hansgrohe |
138 | 16:18:00 | CEPEDA Jefferson Alveiro | Caja Rural – Seguros RGA |
139 | 16:19:00 | MOLARD Rudy | Groupama – FDJ |
140 | 16:20:00 | LÓPEZ Juan Pedro | Lidl – Trek |
141 | 16:21:00 | THOMAS Geraint | INEOS Grenadiers |
142 | 16:22:00 | POELS Wout | Bahrain – Victorious |
143 | 16:24:00 | VALTER Attila | Jumbo-Visma |
144 | 16:26:00 | ROCHAS Rémy | Cofidis |
145 | 16:28:00 | RODRÍGUEZ Cristián | Team Arkéa Samsic |
146 | 16:30:00 | BUITRAGO Santiago | Bahrain – Victorious |
147 | 16:32:00 | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team |
148 | 16:34:00 | CRAS Steff | TotalEnergies |
149 | 16:36:00 | CARTHY Hugh | EF Education-EasyPost |
150 | 16:38:00 | UIJTDEBROEKS Cian | BORA – hansgrohe |
151 | 16:40:00 | VLASOV Aleksandr | BORA – hansgrohe |
152 | 16:42:00 | DE LA CRUZ David | Astana Qazaqstan Team |
153 | 16:44:00 | ALMEIDA João | UAE Team Emirates |
154 | 16:46:00 | AYUSO Juan | UAE Team Emirates |
155 | 16:48:00 | MAS Enric | Movistar Team |
156 | 16:50:00 | VINGEGAARD Jonas | Jumbo-Visma |
157 | 16:52:00 | ROGLIČ Primož | Jumbo-Visma |
158 | 16:54:00 | LANDA Mikel | Bahrain – Victorious |
159 | 16:56:00 | EVENEPOEL Remco | Soudal – Quick Step |
160 | 16:58:00 | MARTINEZ Lenny | Groupama – FDJ |
161 | 17:00:00 | SOLER Marc | UAE Team Emirates |
162 | 17:02:00 | KUSS Sepp | Jumbo-Visma |
Gradek faworytem musi to ogolić