Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) po ucieczce zakończonej sukcesem, został zwycięzcą 12 edycji Wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Tuż za nim przyjechał kolega klubowy Jacka, Marek Rutkiewicz. Trzecią pozycję zajął Kristijan Fajt (Adria Mobil).

Na trasę 12 edycji wyścigu zaliczanego do kolarskiej BGŻ Proligi stanęło 148 kolarzy. Do pokonania mieli trasę o długości 165 kilometrów z Rymanowa Zdoju do Polańczyka.

Od początku na wąskich i krętych drogach dochodziło do ataków. Jednak ten decydujący, miał miejsce po przejechaniu 30 kilometrów. W 17-osobowym odjeździe znaleźli się m.in.: Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Mariusz Witecki (wszyscy CCC Polsat), Robert Radosz, Marcin Sapa (BDC Team).

Po pokonaniu 60 kilometrów z prowadzącej grupy odskoczyli Morajko z Rutkiewiczem. „Pomarańczowy” duet zgodnie współpracował, osiągając przewagę około dwóch minut nad grupą pościgową i sześciu minut nad peletonem. Miało to miejsce na 85 kilometrze. Na czele peletonu mocno pracowali kolarze BDC Team.

Kolejne kilometry to dominacja dwóch zawodników CCC Polsat, którzy mieli już 5 minut przewagi nad ścigającymi ich. Z tyłu grupki się łączyły, zjeżdżały, łączyły, zjeżdżały.

Ostatecznie zwyciężył Jacek Morajko, który wyprzedził Marka Rutkiewicza. Z mocno poszarpanego peletonu najszybciej na mecie zameldował się Kristijan Fajt.

Poprzedni artykułPaulina Brzeźna – Bentkowska wygrywa Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim
Następny artykułBoasson Hagen zwycięża ostatni etap i cały wyścig Eneco Tour!