Paulina Brzeźna – Bentkowska z grupy Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w klasyfikacji końcowej zakończonego w niedzielę w Świebodzicach Wałbrzyskiego Górskiego Wyścigu Kolarskiego.

Drugie miejsce zajęła Anna Harkowska (Kallisto Warmia i Mazury), która po solowej akcji wygrała ostatni etap, lecz nie zdołała odrobić całej straty. Na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Ziemińska (Emdek Budopol Bydgoszcz). W klasyfikacji juniorek zwyciężyła Katarzyna Wilkos (FM Poltino Azalia Brzóza Królewska).

Finałowy etap rozegrano na sześciu rundach ze startem i metą w Świebodzicach. Już na pierwszym okrążeniu na samotną ucieczkę zdecydowała się Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź), której strata do zajmującej trzecie miejsce na podium Małgorzaty Ziemińskiej (Emdek Budopol Bydgoszcz). W połowie dystansu nasza najbardziej doświadczona zawodniczka została doścignięta a na dwie rundy przed końcem na solowy atak zdecydowała się wiceliderka Anna Harkowska (Kallisto Warmia i Mazury), której przewaga przy wjeździe na ostatnie okrążenie wyniosła niespełna minutę, lecz do odzyskania koszulki liderki brakowało dwóch kolejnych. Na czele peletonu ciężko pracowała liderka nie pozwalając na zbyt duży wzrost przewagi.

Ostatecznie etap zakończył się zwycięstwem Anny Harkowskiej, która o 2.11 wyprzedziła peleton przyprowadzony przez Bogumiłę Matusiak.Trzecie miejsce zajęła najlepsza wśród juniorek Katarzyna Wilkos (FM Poltino Azalia Brzóza Królewska). W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniosła Paulina Brzeźna – Bentkowska. Obok niej na podium stanęły Anna Harkowska, Małgorzata Ziemińska, Bogumiła Matusiak, Katarzyna Wilkos i Karolina Garczyńska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Źródło: www.kolarski.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments