Kobieca reprezentacja Polski w ten weekend zaprezentowała się w dwóch wyścigach jednodniowych na terenie francuskiego departamentu Morbihan. Nasza kadra prowadzona przez debiutującą w tej roli Małgorzatę Jasińską podjęła walkę w obu startach – w Grand Prix du Morbihan Féminin 6. była Agnieszka Skalniak-Sójka, zaś La Classique Morbihan na 7. miejscu zakończyła Karolina Kumięga.

Chronologicznie jako pierwszy rozegrany został wyścig La Classique Morbihan. Reprezentacja Polski w składzie Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Agnieszka Skalniak-Sójka, Patrycja Lorkowska, Karolina Perekitko i Katarzyna Wilkos stanęła do rywa

Po wygraną w trójkowym finiszu sięgnęła Antri Christoforou (Team Farto – BTC) – dla 30-letniej Cypryjki to największy sukces w karierze. Jej wyższość musiały uznać Coralie Demay (St Michel – Auber93) i Femke Markus (Parkhotel Valkenburg), drugą grupkę, ze stratą 20 sekund, przyprowadziła Grace Brown (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope). W niej była 7. na mecie Karolina Kumięga (Reprezentacja Polski, na co dzień Valcar – Travel & Service). 2 minuty po uciekinierkach do mety wpadła pierwsza większa grupa, w niej wysoko zafiniszowała Agnieszka Skalniak Sójka (również kadra, na co dzień ATOM Deweloper Pościellux.pl Wrocław), której dało to 11. pozycję w ostatecznym rozrachunku.

Wyniki 8. La Classique Morbihan:

Dzień później panie rywalizowały w Grand Prix du Morbihan Féminin – Trophée Harmonie Mutuelle. Również i tutaj najbardziej kluczowymi były pokonywane wielokrotnie hopki w Grand-Champ, a trasa ze startem i metą w tym miejscu liczyła 103km.

Na tym podobieństwa sobotniego wyścigu z piątkiem się nie skończyły. Także i tu przed peletonem do mety wpadły bowiem uciekinierki, a najlepszą z piątki kolarek była Ally Wollaston (AG Insurance – NXTG Team). Dla 21-letniej Nowozelandki to pierwsza zawodowa wygrana, choć trzeba przyznać, że dobrą formę prezentowała od dłuższego czasu. Jej wyższość musiały uznać dwie kolarki worldtourowego FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope – druga była Vittoria Guazzini, zaś 3. miejsce zajęła Grace Brown.

Niespełna półtorej minuty po zwyciężczyni do mety dotarła większa grupa, a finisz z tej wygrała Agnieszka Skalniak-Sójka. 25-latka tym samym zajęła 6. pozycję we francuskiej jednodniówce.

Wyniki Grand Prix du Morbihan Féminin – Trophée Harmonie Mutuelle:

Poprzedni artykułKrólewskie Apeniny – zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2022
Następny artykułWyścig o prosiaka – zapowiedź Tro-Bro Léon 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.