Fabian Cancellara (Leopard Trek) zwyciężył ostatni etap Tirreno – Adriatico, indywidualną jazdę na czas na dystansie 9,3 km. W całym wyścigu triumf odniósł były Mistrz Świata, Cadel Evans (BMC Racing Team). Przemysław Niemiec (Lampre) zajął 37, a Maciej Bodnar (Liquigas) 81 pozycję.

Cancellara dystans 9,3 km pokonał w 10:33. Kolarze rywalizowali w San Benedetto del Tronto wzdłuż brzegu morza. Drugi czas wykręcił Lars Boom (Rabobank) – 10:42, a trzeci Mistrz Świata do lat 23, Adriano Malori (Lampre).

Ładnie dziś pojechał Maciej Bodnar, który zajął 13 pozycję. Do Szwajcara stracił 31 sekund, tyle samo co Evans. Przemek Niemiec był 90 ze stratą 1:15.

W klasyfikacji generalnej triumfował Cadel Evans, drugą pozycję ze stratą 11 sekund zajął Robert Gesink (Rabobank), zaś trzecią pozycję Michele Scarponi (Lampre) – strata 15 sekund.

Nasi rodacy Przemysław Niemiec i Maciej Bodnar zajęli odpowiednio 37 i 81 miejsce.