Maciej Paterski pokonał rywali i po raz drugi z rzędu wygrał Int. Raiffeisen Grand Prix Gratwein-Straßengel.
Trasa austriackiego klasyka prowadziła po ośmu około 20-kilometrowych rundach wokół Gratwein-Straßengel – gminy targowej położonej w Styrii. Każde okrążenie składało się z 2 podjazdów – pierwszy liczył sobie 2,5 kilometra, natomiast drugi był znacznie krótszy – miał zaledwie 600 metrów.
Na jednym ze wzniesień zaatakował Maciej Paterski, który oderwał się od reszty rywali i samotnie dotarł do mety, dzięki czemu sięgnął po siódme zwycięstwo w sezonie. 20 sekund później na kreskę wpadł Colin Stussi z grupy Vorarlberg Santic, natomiast 30 sekund po Szwajcarze przyjechała 19-osobowa grupa.
Nie było w niej Michała Podlaskiego – jedynego obok „Patery” Polaka, który ukończył rywalizację – on uplasował się na 24. miejscu i stracił do swojego zespołowego kolegi ponad 2 minuty. Niestety ta sztuka nie udała się reszcie Polaków z Wibatechu – Piotrowi Konwie, Pawłowi Cieślikowi i Markowi Rutkiewiczowi, którzy podobnie jak 62 innych zawodników (ponad połowa stawki!) zostali zmuszeni do przedwczesnego zakończenia jazdy.
Wyniki:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | PATERSKI Maciej | Wibatech Merx 7R | 4:32:53 |
2 | STÜSSI Colin | Team Vorarlberg Santic | 0:20 |
3 | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 0:47 |
4 | BAYER Tobias | Tirol KTM Cycling Team | 0:48 |
5 | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | ,, |
6 | KUEN Maximilian | Team Vorarlberg Santic | ,, |
7 | KOLB Stefan | Maloja Pushbikers | ,, |
8 | RITZINGER Felix | Maloja Pushbikers | ,, |
9 | YUSTRE Kristian Javier | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ,, |
10 | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
11 | BARISON Emanuele | ,, | |
12 | ZANDOMENEGHI Simone | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ,, |
13 | REPA Vojtech | ,, | |
14 | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | ,, |
15 | BUDYAK Anatoliy | Wibatech Merx 7R | ,, |
16 | KIERNER Florian | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
17 | WILDAUER Markus | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
18 | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | ,, |
19 | BOSCH Manuel | ,, | |
20 | LUCCA Riccardo | ,, | |
21 | FREIBERGER Markus | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
22 | OMRZEL Aljaž | Adria Mobil | 0:52 |
23 | BAJC Andi | Team Felbermayr – Simplon Wels | 1:11 |
24 | PODLASKI Michał | Wibatech Merx 7R | 2:33 |
25 | POTOČKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
26 | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 4:55 |
27 | SCHLEMMER Lukas | Maloja Pushbikers | 5:57 |
28 | ČANECKÝ Marek | Dukla Banska Bystrica | ,, |
29 | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
30 | KRIZEK Matthias | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
31 | KLABOUCH Petr | ,, | |
32 | LODERER Timon | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
33 | HORVAT Žiga | Adria Mobil | ,, |
34 | EICHINGER Daniel | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
35 | FIDLER Gerd | ,, | |
36 | PÖLL Stefan | ,, | |
37 | FRIEDRICH Marco | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
38 | AUER Daniel | Maloja Pushbikers | ,, |
39 | VALVASORI Larry | Team Vorarlberg Santic | ,, |
40 | DI BERNARDO Nicolo | ,, | |
41 | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
42 | LEOPOLD Hans-Jörg | Maloja Pushbikers | 6:04 |
43 | FINKŠT Tilen | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
44 | PER Gorazd | Adria Mobil | ,, |
45 | PRAH Aljaž | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
46 | GAMPER Mario | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
47 | VENTURINI Giacomo | 6:11 | |
48 | BARZOTTO Andrea | 6:12 | |
49 | PALADIN Luca | ,, | |
50 | ZANDOMENEGHI Matteo | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | 6:17 |
51 | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
52 | KONCZER Michael | 8:22 | |
53 | DISSEGNA Piero | ,, | |
54 | SCHINNAGEL Johannes | Maloja Pushbikers | 9:37 |
55 | ZIMMERMANN Georg | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
DNF | SACCON Mattia | -0 | |
DNF | HOPFGARTNER Paul | ,, | |
DNF | JENNEWEIN Sandro | ,, | |
DNF | GIESSIBL Severin | ,, | |
DNF | HOFER Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
DNF | HUANG Wen Chung | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
DNF | HIRSCHBICHLER Johannes | ,, | |
DNF | RINALDI Nicholas | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ,, |
DNF | KOCK Daniel | ,, | |
DNF | LEHKY Roman | ,, | |
DNF | HOCHENWARTER Christof | ,, | |
DNF | CAMPESAN Tommaso | ,, | |
DNF | GAMPER Florian | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
DNF | VLČÁK Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
DNF | VIERO Marco | ,, | |
DNF | WOLLENBERG Tim | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
DNF | GULD Daniel | ,, | |
DNF | FROSCH Leon | ,, | |
DNF | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
DNF | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
DNF | SCHÖSSWENDTE Christoph | ,, | |
DNF | SPADINI Enrico | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ,, |
DNF | ZÖGER Manfred | ,, | |
DNF | COROTAS Vladislav | ,, | |
DNF | UMHALLER Thomas | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich | ,, |
DNF | LUCCA Simone | ,, | |
DNF | ENGELHARDT Felix | Tirol KTM Cycling Team | ,, |
DNF | KONWA Piotr | Wibatech Merx 7R | ,, |
DNF | ROTH Nepomuk | ,, | |
DNF | POLZER David | ,, | |
DNF | FOLTAN Adam | ,, | |
DNF | LEHNER Daniel | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
DNF | KOROŠEC Rok | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
DNF | SPRENGER Michael | ,, | |
DNF | BALDO Mattia | Iseo Serrature – Rime – Carnovali | ,, |
DNF | WOLFMAYR Andreas | ,, | |
DNF | PASQUAL Leonardo | ,, | |
DNF | WINTER Lukas | ,, | |
DNF | BOKË Dominic | ,, | |
DNF | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | ,, |
DNF | RUTKIEWICZ Marek | Wibatech Merx 7R | ,, |
DNF | HAMMERSCHMID Raphael | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich | ,, |
DNF | FRIEDL Nils | ,, | |
DNF | KOHOUT Martin | ,, | |
DNF | BRKIC Benjamin | Team Felbermayr – Simplon Wels | ,, |
DNF | HAMMERSCHMID Marvin | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich | ,, |
DNF | REITER Daniel | ,, | |
DNF | BELLAN Juraj | Dukla Banska Bystrica | ,, |
DNF | STOCKMEYER Fabian | ,, | |
DNF | GENUIN Nicola | ,, | |
DNF | ROMAN KURNIK Michael | ,, | |
DNF | GREENBERG Cory | ,, | |
DNF | RAPP Jonas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | ,, |
DNF | CIEŚLIK Paweł | Wibatech Merx 7R | ,, |
DNF | GRUBER Julian | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich | ,, |
DNF | GRATZER Alexander | ,, | |
DNF | CAPEK Tomas | ,, | |
DNF | GAUBITZER Michael | ,, | |
DNF | PAJEK Luka | SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP – St. Rich | ,, |
DNF | STOIBER Lukas | ,, | |
DNF | CULLY Ján Andrej | Dukla Banska Bystrica | ,, |