Colin Rivera znów ze zwycięstwem etapowym. Mimo to trofeum za triumf w całym wyścigu ląduje na półce Mieke Kroger.
Dzisiejszy etap zamykał Lotto Belgium Tour. Jednak jego trasa w ogóle nie przypominała tej, jaką kolarze przejadą w niedzielę, na ostatnim odcinku Vuelty. Wręcz przeciwnie – prawdopodobnie był najtrudniejszy w całym wyścigu.
Kolarki miały do pokonania aż 8 górskich premii – wprawdzie niezbyt wymagających jeśli chodzi o przewyższenie, ale ich zadanie z pewnością utrudniał fakt, że dojazd do czterech z nich prowadził po bruku. Dlatego dzisiejszy dzień zdecydowanie nie miał należeć do sprinterek – do głosu powinny dojść raczej specjalistki od klasyków.
Jednak zanim do tego doszło, swoje show zrobiła Sofie De Vuyst z reprezentacji Belgii, która wygrała 5 z 6 pierwszych górskich premii i tym samym zaklepała sobie tytuł najlepszej „góralki” tego prowadzącego w większości po płaskim terenie wyścigu.
Zresztą Belgijka wcale się tym nie zadowoliła – liczyła się także podczas rozgrywki decydującej o tym, która z zawodniczek wygra dzisiejszy odcinek. Jednak nie wygrała – była trzecia, kilka sekund za Liane Lipper i Coryn Riverą, która wygrała drugi etap z rzędu.
Jednak to nie wystarczyło jej nawet do tego, by stanąć na podium wyścigu. Amerykanka musiała zadowolić się zwycięstwem w klasyfikacji punktowej i czwartym miejscem w „generalce”. Przed nią uplasowały się Audrey Cordon-Ragot, Lotte Kopecky, a przede wszystkim zwyciężczyni – Mieke Kroger, dla której jest to prawdopodobnie największy sukces w karierze.
Klasyfikację młodzieżową wygrała natomiast zaledwie 21-letnia Liane Lippert. 30 pozycji za nią uplasowała się rok młodsza od niej Karolina Perekitko, która i tak może być zadowolona ze swojego dzisiejszego występu – zajęła 60. miejsce, dzięki czemu awansowała w „generalce” o 29 pozycji i wyścig skończyła na początku ósmej dziesiątki.
Wyniki ostatniego etapu:
1 | RIVERA Coryn | United States | 16 | 16 | 2:11:45 |
2 | LIPPERT Liane | Germany | 12 | 11 | 0:01 |
3 | DE VUYST Sofie | Parkhotel Valkenburg | 8 | 6 | 0:03 |
4 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 6 | 5 | 0:05 |
5 | CORDON-RAGOT Audrey | France | 5 | 4 | 0:07 |
6 | BORGLI Stine | Norway | 4 | 2 | 0:12 |
7 | WINDER Ruth | United States | 3 | 0:16 | |
8 | VAN DER BURG Nancy | Jos Feron Lady Force | 2 | ,, | |
9 | MOBERG Emilie | Norway | ,, | ||
10 | VANDENBULCKE Jesse | Doltcini – Van Eyck Sport | 0:18 | ||
11 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | 0:20 | ||
12 | ANDERSEN Susanne | Norway | ,, | ||
13 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
14 | HALL Katie | United States | ,, | ||
15 | JEULAND-TRANCHANT Pascale | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
16 | WALDIS Andrea | Illi Bikes CT | ,, | ||
17 | JUNIPER Nicola | Isorex Cycling Team | 0:23 | ||
18 | ERAUD Séverine | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
19 | KRÖGER Mieke | Germany | 0:26 | ||
20 | VAN HAAFTEN Kirstie | Health Mate – Cyclelive Team | 0:27 | ||
21 | MEERTENS Lone | Keukens Redant Cycling Team | 0:28 | ||
22 | GASKJENN Ingvild | Norway | ,, | ||
23 | BUYSMAN Nina | Parkhotel Valkenburg | 0:30 | ||
24 | KASPER Romy | Germany | 0:51 | ||
25 | HOOLWERF Cathalijne | Rogelli-Gyproc U-23 | 2:01 | ||
26 | MARTINS Maria | Sopela Women’s Team | 2:04 | ||
27 | BOSSUYT Shari | Rogelli-Gyproc U-23 | 2:06 | ||
28 | RAVNDAL Birgitte | Keukens Redant Cycling Team | 2:08 | ||
29 | CLEVENGER Erica | United States | 2:13 | ||
30 | VAN DER HULST Amber | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
31 | AMMERLAAN Rozemarijn | Rogelli-Gyproc U-23 | 2:16 | ||
32 | LE MOUEL Celia | France | 4:52 | ||
33 | LYSTAD Vibeke | Keukens Redant Cycling Team | 4:55 | ||
34 | KOOL Charlotte | GRC Jan van Arckel | 4:56 | ||
35 | CREAMER Lauren | Multum Accountants Ladies Team | ,, | ||
36 | DE JONG Thalita | Multum Accountants Ladies Team | ,, | ||
37 | ARMEE Nele | Illi Bikes CT | 4:59 | ||
38 | ERATH Tanja | Germany | ,, | ||
39 | VAN HOUTUM Céline | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
40 | OTTESTAD Mie Bjørndal | Norway | ,, | ||
41 | BAPTISTA Kim | Restore cycling | ,, | ||
42 | SÜSSEMILCH Laura | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
43 | LUDWIG Hannah | Germany | ,, | ||
44 | POWELL Jennifer | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
45 | DEBBOUDT Evelien | Keukens Redant Cycling Team | 5:04 | ||
46 | COLJÉ Maaike | Restore cycling | ,, | ||
47 | BAKKER Minke | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
48 | VAN VEEN Esther | Parkhotel Valkenburg | 5:06 | ||
49 | BLANCO Iurani | Sopela Women’s Team | ,, | ||
50 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
51 | DELBAERE Fien | Health Mate – Cyclelive Team | 5:08 | ||
52 | VAN TEESELING Bente | GRC Jan van Arckel | ,, | ||
53 | DE SMEDT Marijke | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
54 | RAAIJMAKERS Marit | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
55 | RODRÍGUEZ Sofia | Sopela Women’s Team | ,, | ||
56 | TRIAS JORDAN Mireia | Sopela Women’s Team | ,, | ||
57 | ORTEGA Patricia | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
58 | LÓPEZ Belén | Massi – Tactic Women Team | ,, | ||
59 | DRUYTS Kelly | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
60 | PEREKITKO Karolina | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
61 | MEAKIN Emily | Isorex Cycling Team | ,, | ||
62 | PANCHAUD Georgina | Bianchi Dama Cycling Team | 5:13 | ||
63 | LORVIK Ingrid | Norway | ,, | ||
64 | JONGERIUS Claudia | De Sprinters Malderen | 5:16 | ||
65 | VAN WITZENBURG Marieke | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
66 | BENITO Mireia | Massi – Tactic Women Team | 5:21 | ||
67 | ABGRALL Noémie | France | 5:23 | ||
68 | JOUNIER Lucie | France | ,, | ||
69 | ROES Maxime | De Sprinters Malderen | 7:16 | ||
70 | CROKET Gilke | Illi Bikes CT | 8:23 | ||
71 | TORTOLINA Gaia | Equano-Wase Zon Cycling Team | 8:52 | ||
72 | JONKERS Eva | Rogelli-Gyproc U-23 | 10:52 | ||
73 | VAN DEN BORN Eva | De Sprinters Malderen | 11:08 | ||
74 | VAN GEYTE Katie | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
75 | WIGHTMAN Kate | Isorex Cycling Team | ,, | ||
76 | BRAAM Danique | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
77 | VAN DER GUCHTE Quinty | Keukens Redant Cycling Team | ,, | ||
DNF | SZABÓ Zsófia | Health Mate – Cyclelive Team | – | ||
DNF | COCKCROFT Emma | Bianchi Dama Cycling Team | ,, | ||
DNF | SEITZ Aline | Illi Bikes CT | ,, | ||
DNF | KNAVEN Britt | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
DNF | SWINKELS Sylvie | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
DNF | HANNES Kaat | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
DNF | LOPEZ Marga | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
DNF | STONE Isabella | Isorex Cycling Team | ,, | ||
DNF | LENSECLAES Ditte | Illi Bikes CT | ,, | ||
DNF | HOFFMANN Chantal | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
DNF | HOFMANN Jenny | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
DNF | POLEGATCH Ana Paula | Memorial Santos | ,, | ||
DNF | SARLIN Eeva | Multum Accountants Ladies Team | ,, | ||
DNF | SCHMIDT Trine | Illi Bikes CT | ,, | ||
DNF | NGUYỄN Thị Thật | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
DNF | EHRBERG Liisa | Jos Feron Lady Force | ,, | ||
DNF | LAURANCE Typhaine | France | ,, | ||
DNF | VERHOEFF Ingrit | Rogelli-Gyproc U-23 | ,, | ||
DNF | MARIEN Lynn | De Sprinters Malderen | ,, | ||
DNF | DOCX Mieke | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
DNF | BOOGAARD Emma | Restore cycling | ,, | ||
DNF | RUBBENS Katrien | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, | ||
DNF | VERHULST Gladys | France | ,, | ||
DNF | RIFFEL Christa | Germany | ,, | ||
DNF | VERHOEVEN Aurore | De Sprinters Malderen | ,, | ||
DNS | SCHNEIDER Skylar | United States | ,, | ||
DNS | GASS Daniela | Equano-Wase Zon Cycling Team | ,, |
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | 1 | – | KRÖGER Mieke | Germany | 125 | 80 | 8:37:05 |
2 | 2 | – | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 85 | 56 | 0:08 |
3 | 3 | – | CORDON-RAGOT Audrey | France | 70 | 32 | 0:14 |
4 | 4 | – | RIVERA Coryn | United States | 60 | 24 | 2:33 |
5 | 12 | ▲7 | LIPPERT Liane | Germany | 50 | 20 | 3:00 |
6 | 5 | ▼1 | WINDER Ruth | United States | 40 | 16 | 3:02 |
7 | 14 | ▲7 | DE VUYST Sofie | Parkhotel Valkenburg | 35 | 12 | ,, |
8 | 7 | ▼1 | ANDERSEN Susanne | Norway | 30 | 8 | 3:15 |
9 | 8 | ▼1 | MOBERG Emilie | Norway | 25 | 7 | 3:17 |
10 | 15 | ▲5 | BORGLI Stine | Norway | 20 | 6 | 3:19 |
11 | 17 | ▲6 | JEULAND-TRANCHANT Pascale | Doltcini – Van Eyck Sport | 15 | 5 | 3:29 |
12 | 23 | ▲11 | VANDENBULCKE Jesse | Doltcini – Van Eyck Sport | 10 | 3 | 3:31 |
13 | 20 | ▲7 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | 5 | ,, | |
14 | 26 | ▲12 | VAN DER BURG Nancy | Jos Feron Lady Force | 5 | ,, | |
15 | 25 | ▲10 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | 5 | 3:35 | |
16 | 18 | ▲2 | VAN HAAFTEN Kirstie | Health Mate – Cyclelive Team | 3 | 3:36 | |
17 | 38 | ▲21 | WALDIS Andrea | Illi Bikes CT | 3 | 3:42 | |
18 | 36 | ▲18 | JUNIPER Nicola | Isorex Cycling Team | 3 | 3:44 | |
19 | 50 | ▲31 | ERAUD Séverine | Doltcini – Van Eyck Sport | 3 | 3:58 | |
20 | 56 | ▲36 | HALL Katie | United States | 3 | 4:03 | |
21 | 35 | ▲14 | KASPER Romy | Germany | 3 | 4:11 | |
22 | 58 | ▲36 | BUYSMAN Nina | Parkhotel Valkenburg | 3 | 4:19 | |
23 | 61 | ▲38 | GASKJENN Ingvild | Norway | 3 | 4:30 | |
24 | 10 | ▼14 | BOSSUYT Shari | Rogelli-Gyproc U-23 | 3 | 5:10 | |
25 | 9 | ▼16 | VAN DER HULST Amber | GRC Jan van Arckel | 3 | 5:15 | |
26 | 19 | ▼7 | AMMERLAAN Rozemarijn | Rogelli-Gyproc U-23 | 5:26 | ||
27 | 49 | ▲22 | MARTINS Maria | Sopela Women’s Team | 5:38 | ||
28 | 53 | ▲25 | RAVNDAL Birgitte | Keukens Redant Cycling Team | 5:47 | ||
29 | 6 | ▼23 | ERATH Tanja | Germany | 7:56 | ||
30 | 16 | ▼14 | LUDWIG Hannah | Germany | 8:06 | ||
31 | 22 | ▼9 | DE JONG Thalita | Multum Accountants Ladies Team | 8:09 | ||
32 | 24 | ▼8 | KOOL Charlotte | GRC Jan van Arckel | 8:10 | ||
33 | 13 | ▼20 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | 8:12 | ||
34 | 29 | ▼5 | CREAMER Lauren | Multum Accountants Ladies Team | 8:13 | ||
35 | 27 | ▼8 | SÜSSEMILCH Laura | Health Mate – Cyclelive Team | 8:15 | ||
36 | 39 | ▲3 | ARMEE Nele | Illi Bikes CT | 8:22 | ||
37 | 28 | ▼9 | VAN VEEN Esther | Parkhotel Valkenburg | ,, | ||
38 | 33 | ▼5 | DRUYTS Kelly | Doltcini – Van Eyck Sport | 8:27 | ||
39 | 34 | ▼5 | MEAKIN Emily | Isorex Cycling Team | ,, | ||
40 | 37 | ▼3 | VAN TEESELING Bente | GRC Jan van Arckel | 8:29 | ||
41 | 30 | ▼11 | VAN WITZENBURG Marieke | Jos Feron Lady Force | 8:33 | ||
42 | 31 | ▼11 | JONGERIUS Claudia | De Sprinters Malderen | 8:34 | ||
43 | 44 | ▲1 | BAKKER Minke | GRC Jan van Arckel | 8:35 | ||
44 | 52 | ▲8 | VAN HOUTUM Céline | Jos Feron Lady Force | 8:37 | ||
45 | 54 | ▲9 | BAPTISTA Kim | Restore cycling | 8:38 | ||
46 | 43 | ▼3 | RAAIJMAKERS Marit | Parkhotel Valkenburg | 8:39 | ||
47 | 48 | ▲1 | DELBAERE Fien | Health Mate – Cyclelive Team | 8:41 | ||
48 | 40 | ▼8 | ABGRALL Noémie | France | 8:48 | ||
49 | 74 | ▲25 | MEERTENS Lone | Keukens Redant Cycling Team | 8:50 | ||
50 | 46 | ▼4 | JOUNIER Lucie | France | 8:56 | ||
51 | 64 | ▲13 | OTTESTAD Mie Bjørndal | Norway | 9:06 | ||
52 | 67 | ▲15 | CLEVENGER Erica | United States | 9:22 | ||
53 | 45 | ▼8 | TORTOLINA Gaia | Equano-Wase Zon Cycling Team | 12:23 | ||
54 | 70 | ▲16 | RODRÍGUEZ Sofia | Sopela Women’s Team | 12:37 | ||
55 | 73 | ▲18 | LYSTAD Vibeke | Keukens Redant Cycling Team | 13:16 | ||
56 | 72 | ▲16 | COLJÉ Maaike | Restore cycling | 13:22 | ||
57 | 77 | ▲20 | POWELL Jennifer | Bianchi Dama Cycling Team | 13:36 | ||
58 | 80 | ▲22 | LÓPEZ Belén | Massi – Tactic Women Team | 14:02 | ||
59 | 83 | ▲24 | DEBBOUDT Evelien | Keukens Redant Cycling Team | 14:04 | ||
60 | 84 | ▲24 | ORTEGA Patricia | Massi – Tactic Women Team | 14:11 | ||
61 | 32 | ▼29 | BRAAM Danique | Lotto Soudal Ladies | 14:27 | ||
62 | 79 | ▲17 | CROKET Gilke | Illi Bikes CT | 17:10 | ||
63 | 68 | ▲5 | JONKERS Eva | Rogelli-Gyproc U-23 | 18:10 | ||
64 | 88 | ▲24 | HOOLWERF Cathalijne | Rogelli-Gyproc U-23 | 19:28 | ||
65 | 76 | ▲11 | VAN GEYTE Katie | Keukens Redant Cycling Team | 19:45 | ||
66 | 92 | ▲26 | LE MOUEL Celia | France | 22:44 | ||
67 | 91 | ▲24 | BLANCO Iurani | Sopela Women’s Team | 22:57 | ||
68 | 94 | ▲26 | TRIAS JORDAN Mireia | Sopela Women’s Team | 23:16 | ||
69 | 96 | ▲27 | DE SMEDT Marijke | Equano-Wase Zon Cycling Team | 24:59 | ||
70 | 97 | ▲27 | LORVIK Ingrid | Norway | 25:32 | ||
71 | 99 | ▲28 | BENITO Mireia | Massi – Tactic Women Team | 26:35 | ||
72 | 101 | ▲29 | PEREKITKO Karolina | Equano-Wase Zon Cycling Team | 27:49 | ||
73 | 103 | ▲30 | PANCHAUD Georgina | Bianchi Dama Cycling Team | 28:04 | ||
74 | 86 | ▲12 | VAN DEN BORN Eva | De Sprinters Malderen | 28:11 | ||
75 | 87 | ▲12 | VAN DER GUCHTE Quinty | Keukens Redant Cycling Team | 28:34 | ||
76 | 102 | ▲26 | ROES Maxime | De Sprinters Malderen | 29:59 | ||
77 | 104 | ▲27 | WIGHTMAN Kate | Isorex Cycling Team | 34:06 |