Jens Keukeleire (Cofidis) wygrał kolejny z belgijskich klasyków, Le Samyn. Młody Belg pokonał na finiszu Gregory Josepha (Topsport Vlaanderen) oraz Cédrica Pineau (Roubaix Lille Metropole).
Już od startu 192-kilometrowego wyścigu, na ucieczkę zdecydowało się pięciu kolarzy, którzy na 75 kilometrów przed metą mieli 5 minut przewagi nad peletonem.
Dla peletonu był to wyraźny sygnał, aby wziąć się do pracy. Na najbliższych 10 kilometrach duża grupa odrobiła ponad półtorej minuty.
Wtedy rozpoczęły się ataki z czołowej piątki Steve Chainel (BBox Bouygues Telecom), Fabrice Jeandesboz (Saur-Sojasun) oraz Jean Zen (Palmans-Cras), jednak zostali doścignięci na 25 kilometrów przed metą.
Na ostatnich 20 kilometrach poszło prawdziwe „gazicho”, tysiące skoków oraz szaleńcze tempo próbowali wykorzystać m.in. Remi Cusin (Cofidis), Guillaume Levarlet (Saur- Sojasun) i Marcus Eichler (Team Milram), jednak o wynikach wyścigu zadecydował finisz z peletonu, w którym najszybszy okazał się Jens Keukeleire (Cofidis). Wyprzedził on Gregory Josepha (Topsport Vlaanderen) oraz Cédrica Pineau (Roubaix Lille Metropole).
Jedyny Polak w wyścigu, Jarosław Marycz (SaxoBank) zajął 75 miejsce tracąc 45 sekund do zwycięzcy.
Wyniki Le Samym 2010:
1 | Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 4:34:35 | |
2 | Grégory Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
3 | Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
4 | Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux | ||
5 | Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale | ||
6 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
7 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
8 | Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
9 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
10 | Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet | ||
11 | Kalle Kriit (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
12 | Rony Martias (Fra) Saur-Sojasun | ||
13 | Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom | ||
14 | Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
15 | Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
16 | Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
17 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
18 | Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
19 | Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
20 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
21 | Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
22 | Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
23 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | ||
24 | Maarten Neyens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
25 | Stefan Van Dijk (Ned) Verandas Willems | ||
26 | Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun | 0:00:07 | |
27 | André Steensen (Den) Team Saxo Bank | 0:00:10 | |
28 | Wilfried Cretskens (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
29 | Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
30 | Jocelyn Bar (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
31 | Edwig Cammaerts (Bel) Lotto – Bodysol | ||
32 | Jonas Vangenechten (Bel) Verandas Willems | ||
33 | Jonathan Dufrasne (Bel) Qin Cycling Team | ||
34 | Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
35 | Gregory Habeaux (Bel) Verandas Willems | ||
36 | Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team | ||
37 | Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux | ||
38 | Paul Voss (Ger) Team Milram | ||
39 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team | 0:00:17 | |
40 | Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank | ||
41 | Kristof Vandewalle (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
42 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil – Shimano | 0:00:23 | |
43 | Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom | ||
44 | Tom Vanbecelaere (Bel) Palmans – Cras | ||
45 | Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
46 | Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team | ||
47 | Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
48 | Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet | ||
49 | Clément Lhotellerie (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
50 | Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom | ||
51 | Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
52 | Tim Mertens (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
53 | Sébastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet | ||
54 | Steve Houanard (Fra) Skil – Shimano | ||
55 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
56 | James Spragg (GBr) Qin Cycling Team | ||
57 | Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet | ||
58 | David Boucher (Fra) Landbouwkrediet | ||
59 | Robert Förster (Ger) Team Milram | ||
60 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
61 | Romain Lemarchand (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
62 | Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto | ||
63 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
64 | Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom | ||
65 | Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
66 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
67 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun | ||
68 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
69 | Kevin Van Melsen (Bel) Verandas Willems | ||
70 | Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team | ||
71 | Timothy Vangheel (Bel) Palmans – Cras | ||
72 | Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
73 | Matheus Pronk (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team | 0:00:41 | |
74 | Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano | 0:00:45 | |
75 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
76 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
77 | Benoit Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole | 0:00:59 | |
78 | Perrig Quemeneur (Fra) BBox Bouygues Telecom | ||
79 | Geert Omloop (Bel) Palmans – Cras | 0:01:04 | |
80 | Geert Verheyen (Bel) Landbouwkrediet | ||
81 | Thibaut Pinot (Fra) Française Des Jeux | ||
82 | Arthur Vichot (Fra) Française Des Jeux | ||
83 | Ingmar De Poortere (Bel) Qin Cycling Team | ||
84 | Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto | ||
85 | Stéphane Poulhies (Fra) Saur-Sojasun | 0:01:26 | |
86 | Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux | ||
87 | Olivier Bonnaire (Fra) Française Des Jeux | ||
88 | Cedric Coutouly (Fra) Saur-Sojasun | ||
89 | Markus Eichler (Ger) Team Milram | 0:01:33 | |
90 | Wim De Vocht (Bel) Team Milram | 0:01:45 | |
91 | Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team | 0:01:53 | |
92 | Rob Goris (Bel) Palmans – Cras | 0:04:30 | |
93 | Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet | ||
94 | Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
95 | Julien Mazet (Fra) Big Mat – Auber 93 | ||
96 | Chad Beyer (USA) BMC Racing Team | ||
97 | Egidijus Juodvalkis (Ltu) Palmans – Cras | ||
98 | Romain Matheou (Fra) Saur-Sojasun | ||
99 | Thomas Fothen (Ger) Team Milram | ||
100 | Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux | ||
101 | David Deroo (Fra) Skil – Shimano | ||
102 | Robert Retschke (Ger) Continental Team Differdange | 0:05:39 | |
103 | Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole | ||
104 | Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom | 0:05:46 | |
105 | Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano | ||
106 | Wim Van Huffel (Bel) Team Worldofbike.gr | ||
107 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank | 0:11:56 | |
108 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur-Sojasun |