fot. ZLM Tour

Wczoraj ucieczka była blisko sukcesu w ZLM Tour, a dziś przechytrzyła peleton. Po zwycięstwo sięgnął Peter Schulting, pokonując dwóch kompanów z odjazdu. Finiszujący na czwartej pozycji sprinter Casper van Uden musiał obejść się dziś smakiem.

Kolejny etap ZLM Tour, dla odmiany, prowadził po… całkowicie płaskim terenie. Odcinek rozpoczął się w Schijndel, a zakończył po 180 kilometrach w Buchten. Po drodze kolarze walczyli na dwóch lotnych premiach. W żółtej koszulce lidera jechał Rune Herregodts z Intermarche-Wanty, zwycięzca czasówki otwierającej wyścig.

Walka o uformowanie ucieczki na trzecim etapie holenderskiego ZLM Tour trwała dziś kilkanaście kilometrów. Wtedy na czoło wysforowali się Wessel Mouris (Metec – SOLARWATT p/b Mantel), Martijn Rasenberg (Parkhotel Valkenburg), Tijmen Eising (BEAT Cycling Club) i Peter Schulting (Diftar Continental Cyclingteam), którzy zostali odpuszczeni przez peleton.

Biorąc poprawkę na to, jak ciężko było wczoraj złapać uciekinierów na wąskich i krętych szosach, mocne ekipy sprinterskie starały się kontrolować sytuację, trzymając ucieczkę na stosunkowo krótkiej, niespełna 3-minutowej smyczy. Na półmetku dystansu w głównej grupie doszło do sporej kraksy, po której z wyścigu wycofał się Tim van Dijke z Team Visma | Lease a Bike, drugi kolarz klasyfikacji generalnej.

Sytuacja w wyścigu była stabilna przewaga uciekinierów stopniowo się zmniejszała. Na czele peletonu pracowali głównie kolarze Intermarche-Wanty, mający w swoich szeregach lidera zmagań – Rune Herregodtsa. Na 25 kilometrów do mety kontakt z ucieczką stracił Tijmen Eising, przez co na czele pozostało trzech zawodników.

Podobnie jak wczoraj, końcówka etapu przebiegła pod znakiem przeciągania liny pomiędzy czołówką a główną grupą. Aktywne w pogoni były między innymi Team Polti Kometa, VF Group – Bardiani CSF – Faizane, VolkerWessels Cycling Team czy Alpecin-Deceuninck, w barwach którego zaciekle gonił Marceli Bogusławski.

Uciekinierzy pojawili się w zasięgu wzroku peletonu w samej końcówce i zdołali utrzymać się przed najlepszymi sprinterami. Kreskę jako pierwszy przeciął Peter Schulting, a podium uzupełnili Martijn Rasenberg i Wessel Mouris. Czwarte miejsce zajął najszybszy z peletonu Casper van Uden (Team dsm-firmenich PostNL), a koszulkę lidera utrzymał Rune Herregodts.

Wyniki 3. etapu ZLM Tour 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour of Britain kobiet 2024: Lotte Kopecky po raz drugi
Następny artykułCriterium du Dauphine 2024: Roglič zdecydowanie najlepszy na podjeździe, Evenepoel stracił koszulkę lidera
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments