Foto: ZLM Tour

Rune Herregodts (Intermarché – Wanty) wygrał klasyfikację generalną ZLM Tour. Na ostatnim etapie triumfował Alexander Salby (Bingoal WB). 

Ostatni etap wyścigu w Holandii liczył niespełna 160 kilometrów, a startował i kończył się w Oosterhout. Trasa była całkowicie płaska i faworyzowała sprinterów.

Bardzo długo nie mogła się utworzyć ucieczka dnia. Najpierw peleton podzielił się i na czele pojawiło się około 40 kolarzy. Jednak ta sytuacja nie trwała zbyt długo.

Ostatecznie przed peletonem kręcili: Edward Planckaert (Alpecin – Deceuninck), Mike Teunissen (Intermarché – Wanty) i Mirco Maestri (Team Polti Kometa). Tempo było bardzo szybkie, a średnia po godzinie ścigania wynosiła 50,95 km/h.

104 kilometry przed metą ta ucieczka została doścignięta. Po chwili po raz kolejny peleton podzielił się i na czele znalazło się 13 kolarzy. W tej grupie byli między innymi: lider wyścigu Rune Herregodts (Intermarché – Wanty), Tom Bohli (Tudor Pro Cycling Team) czy Fabio Van den Bossche (Alpecin – Deceuninck).

Lotną premię w Udenhout wygrał Teunissen. 61 kilometrów przed metą w kraksę zaplątał się Herregodts oraz Rüdiger Selig (Astana Qazaqstan Team). Obaj po chwili znaleźli się w peletonie, który tracił do ucieczki niespełna minutę.

Także na drugiej lotnej premii trzy sekundy wywalczył Teunissen. W peletonie pracę wykonywali głównie kolarze Team dsm-firmenich PostNL. To wszystko opłaciło się, bo ucieczka została doścignięta 16 kilometrów przed metą.

Na czele peletonu pojawiła się ekipa Intermarché – Wanty, która chroniła lidera wyścigu i nie pozwoliła już na żaden odjazd. O etapowym zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Długim sprintem popisał się Alexander Salby (Bingoal WB). Duńczyk cieszył się ze zwycięstwa jeszcze przed linią mety i prawie wyprzedził go Gleb Syritsa (Astana Qazaqstan Team).

W klasyfikacji generalnej triumfował Rune Herregodts (Intermarché – Wanty).

Wyniki ostatniego etapu ZLM Tour 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour of Britain kobiet 2024: Roseman-Gannon wygrywa po absurdalnym finiszu, Kopecky triumfuje w „generalce”
Następny artykułGiro Next Gen 2024: Jakob Söderqvist otwiera rywalizację
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments