Foto: Photo News / Lotto Dstny

Czy firma Dstny z końcem tego roku przestanie sponsorować drużynę Lotto Dstny? Po bieżącym sezonie kolarskim wygasa umowa między obiema stronami i wydaje się, że Dstny nie zamierza jej przedłużać, a przynajmniej tak donosi Het Laatste Nieuws. Belgijska formacja rozpoczęła już poszukiwania nowych sponsorów.

Dstny dołączyło jako partner tytularny w miejsce firmy Soudal na początku 2023. Pierwotnie podpisano kontrakt na 2-letnią współpracę i zanosi się, że po tym czasie ta przejdzie do historii. Choć przedstawiciele Dstny mówią póki co na około, że to jeszcze nie koniec, to między wierszami czuć, że po prostu chcą uniknąć negatywnego marketingu związanego z odejściem z zespołu zanim ten znajdzie nowych partnerów.

Z podjęciem decyzji poczekamy do początku lata. Plotki o naszym odejściu są przedwczesne. Czas pokaże co mamy zrobić. Zobaczymy

— krótko ustosunkował się do tematu Daan De Wever, dyrektor generalny Dstny.

Według Het Laatste Nieuws zarząd Lotto Dstny rozpoczął już poszukiwania nowych sponsorów. Formacja ma nadzieję, że uda jej się pozyskać dwóch mniejszych partnerów, którzy będą w stanie zrekompensować wkład Dstny. Kwota, jaką wnosiła ta firma waha się zależnie od źródeł od pięciu do siedmiu milionów euro.

Mówi się, że belgijski zespół w poszukiwaniu nowych sponsorów zwrócił się do Digi. To rumuński operator telekomunikacyjny, który niedawno wszedł na tamtejszy rynek. Digi chce od tego lata konkurować z głównymi graczami belgijskiego rynku, czyli Telenetem i Proximusem. Digi ma obecnie około 24 milionów klientów na rynku rumuńskim, hiszpańskim i włoskim. Spółka chce zwiększać świadomość swojej marki poprzez sponsoring sportu. Firma czyniła to dla przykładu w Hiszpanii poprzez piłkę nożną – Digi jest sponsorem widocznym na koszulkach klubów piłkarskich  Club Bilbao i Rayo Vallecano.

Formalnie potwierdzam, że prowadzimy rozmowy z kilkoma belgijskimi drużynami sportowymi na temat ewentualnego sponsoringu, ale w tej chwili nie podpisaliśmy umowy z żadną drużyną sportową. Mamy nadzieję, że wyjaśnimy tę kwestię latem tego roku, ale w tej chwili nie mogę i nie chcę udzielać dalszych komentarzy

— powiedział Jeroen Degadt, dyrektor generalny Response Digi.

To prawda, że ​​podczas Gandawa-Wevelgem przyjęliśmy delegację Digi. To było miłe spotkanie, ale tej wiosny podczas jednego z naszych wydarzeń gościliśmy kilka firm. Plotek na temat sponsorów nie będziemy komentować. Jeśli pojawią się jakieś wieści, oficjalnie poinformujemy o tym w odpowiednim czasie

— dodał Stéphane Heulot, dyrektor generalny Lotto Dstny.

Belgijska formacja, która już w tym momencie ma zakontraktowanych na kolejne lata takich kolarzy jak Arnaud De Lie (2026), Lennert Van Eetvelt (2026), Maxim Van Gils (2026), Alec Segaert (2025), Brent Van Moer (2025) czy Jasper De Buyst (2025) pewnie zmierza w stronę powrotu do World Touru. Tym samym utrzymanie obecnego budżetu bądź nawet jego powiększenie może być niezbędne by nie mieć problemów z kryterium sportowym niezbędnym do awansu do najwyższej dywizji kolarskiego peletonu.

Poprzedni artykułStephen Roche: „Gdybym był Pogačarem zbudowałbym przewagę w 1. tygodniu”
Następny artykułTim Merlier wygrywa wyścig z cyklu UCI Gravel World Series
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments