Foto: Trophée Centre Morbihan

Patryk Goszczurny po pięknej akcji wygrał pierwszy etap Trophée Centre Morbihan. Został on także liderem wyścigu.

Zaliczany do juniorskiego Pucharu Narodów francuski wyścig Trophée Centre Morbihan rozpoczął się od etapu wokół miejscowości Réguiny. Młodzi adepci kolarstwa mieli do pokonania ponad 115 kilometrów po pagórkowatej trasie.

Do rywalizacji przystąpiła reprezentacja Polskie w składzie: Patryk Goszczurny, Michał Strzelecki, Dawid Lewandowski, Krystian Sztaba, Szymon Bęben i Jakub Abramek.

Już po sześciu kilometrach z peletonu odjechał Patryk Goszczurny, a wraz z Polakiem na czele kręcili: Elia ANDREAUS, Damiano PETRI (Włochy), Finlay TARLING (Wielka Brytania), Alex DOLTAIRE (Bretagne), Axel BOUQUET (Francja), William HOLMES (Australia), Baptiste ALLAIN (OC Locminé) oraz Mattéo MONCOUTIÉ (Groupama-FDJ U19 Team).

W peletonie pracę wykonywali głównie Belgowie, którzy przyjechali na ten wyścig w bardzo dobrym składzie. Na górskich premiach brylował syn słynnego Davida Moncoutie i to kolarz Groupama-FDJ U19 Team został pierwszym liderem tej klasyfikacji.

Bardzo aktywny był Goszczurny, który co rusz próbował nowych ataków. Przewaga peletonu nie była duża i oscylowała wokół minuty. Przy mocno padającym deszczu na 25 kilometrów przed metą zaatakował Bouquet, ale na kole Francuza od razu pojawił się Polak.

Ta dwójka sukcesywnie odjeżdżała konkurentom i w takiej konfiguracji dojechała do ostatniego kilometra. Zaczęło się szachowanie i jako pierwszy sprint rozpoczął Bouquet. Goszczurny długo nie mógł wyjść mu z koła, ale ostatecznie zrobił to tuż przed kreską! To kolejny wielki wynik polskiego zawodnika, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem Team Visma | Lease a Bike Development.

Drugi był Bouquet, a trzeci Moncoutie. Na bardzo dobrym, siódmym miejscu finiszował Michał Strzelecki.

Wyniki pierwszego etapu Trophée Centre Morbihan 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

 

Poprzedni artykułORLEN Wyścig Narodów 2024: Radosław Frątczak czwarty na etapie! Wygrał Duńczyk Hansen
Następny artykułMilano-Cortina Express – zapowiedź 15. etapu Giro d’Italia 2024
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments