Foto: Decathlon AG2R La Mondiale Team / Getty Images

Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap 4 Dni Dunkierki. To jego pierwszy triumf w barwach nowej drużyny. 

Drugi dzień wyścigu 4 Jours de Dunkerque przyniósł etap z Wimereux do Abbeville o długości ponad 184 kilometrów. Na kolarzy czekało pięć oznaczonych podjazdów oraz trzy lotne finisze.

W ucieczkę dnia zabrali się: Maxime Jarnet (Van Rysel – Roubaix), Robin Plamondon (CIC U Nantes Atlantique) i Cyrus Monk (Q36.5 Pro Cycling Team). Bardzo długo próbował do nich dołączyć lider klasyfikacji górskiej Gwen Leclainche (Philippe Wagner/Bazin). Ostatecznie ta sztuka mu się nie udała.

Na podjeździe Huplandre (0.9km długości; średnie nachylenie 5.7%) pierwszy zameldował się Jarnet. Tak samo było na Le Haut Pichot (1km długości; średnie nachylenie 10.3%) i Frencq (1.4km długości; średnie nachylenie 4%).

W pewnym momencie przewaga trójki wynosiła nawet ponad osiem minut. Jednak z upływem kilometrów praca ekipy Cofidis powodowała, że peleton niwelował dystans do harcowników.

Kolarz Van Rysel – Roubaix wygrał kolejne dwie górskie premie i został nowym liderem tej klasyfikacji. Po ostatnim podjeździe ucieczka rozpadła się i na czele pozostał Monk. Peleton na 30 kilometrów przed metą tracił już tylko dwie minuty.

Mimo dużych ambicji samotny Australijczyk musiał uznać wyższość dużej grupy na dziewięć kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował finiszowy sprint. W dość chaotycznym sprincie najszybszy okazał się Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team). To jego pierwszy triumf w barwach nowej drużyny.

Kolejne miejsca zajęli Paul Penhoët (Groupama – FDJ) i Sasha Weemaes (Bingoal WB).

Wyniki drugiego etapu 4 Dni Dunkierki 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Jonathan Milan po raz drugi, Stanisław Aniołkowski 9.
Następny artykułORLEN Wyścig Narodów 2024: Triumf Kristiana Egholma, Mateusz Gajdulewicz w drugiej dziesiątce
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments