Pierwszy etap chorwackiego wyścigu Istrian Spring Trophy zakończył się finiszem z dużej grupy. Zwyciężył Włoch Mattia Pinazzi, a w czołowej dziesiątce uplasowało się dwóch Polaków – Bartosz Rudyk (ATT Investments) i Radosław Frątczak (Voster ATS Team).

Rywalizacja w Chorwacji na szczeblu drugiej kategorii UCI powoli dobiega końca. Wczoraj rozpoczął się czterodniowy wyścig Istrian Spring Trophy, w którym startuje ekipa Voster ATS Team (Jakub Murias, Artur Sowiński, Piotr Maślak, Dawid Wika-Czarnowski, Radosław Frątczak, Mateusz Kostański), a także Bartłomiej Proć, Szymon Tracz i Piotr Pękala z Santic-Wibatech oraz Bartosz Rudyk, od tego sezonu reprezentujący czeską formację ATT Investments.

Wyścig rozpoczął się 1,5-kilometrowym prologiem na lotnisku w miasteczku Vrsar, gdzie Polacy nie odgrywali głównych ról. Dość zaskakująco, zwyciężył w nim Słoweniec Marcel Gladek z Sava Kranj Cycling, za którym uplasowali się zawodnicy drużyn rozwojowych – Andrea Raccagni Noviero (Soudal – Quick Step Devo Team) i Noa Isidore (Decathlon AG2R La Mondiale Development Team).

Dzisiejszy etap rozegrano na 142-kilometrowej, pagórkowatej trasie z Poreč do Funtana. Teren, na którym rywalizowali zawodnicy, był pagórkowaty, ale w końcówce można było spodziewać się finiszu z dużej grupy. Tak też się stało – w sprincie bezkonkurencyjni byli kolarze włoskiego VF Group – Bardiani CSF – Faizanè, Mattia Pinazzi oraz Lorenzo Conforti, którzy zajęli pierwsze dwie pozycje. Podium uzupełnił Rasmus Sojberg Pedersen, reprezentujący Decathlon AG2R La Mondiale Development Team.

W czołówce linię mety przecięli Bartosz Rudyk z ATT Investments oraz Radosław Frątczak z Voster ATS Team, którzy zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął zwycięzca dzisiejszego etapu – Mattia Pinazzi.

Do końca wyścigu pozostały dwa etapy. Jutrzejszy odcinek zakończy się na kilkukilometrowym podjeździe w Motovun, a w niedzielę do głosu ponownie powinni dojść najszybsi zawodnicy w stawce.

Wyniki pierwszego etapu Istrian Spring Trophy 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTirreno-Adriatico 2024: Pokaz siły Jonasa Vingegaarda. 30-kilometrowa szarża
Następny artykułParyż-Nicea 2024: Zwycięstwo etapowe Skjelmose, McNulty nowym liderem