fot. INEOS Grenadiers

Organizatorzy gwiazdorsko obsadzonej jednodniówki Clásica Jaén nie będą mogli skorzystać ze wszystkich zaplanowanych odcinków szutrowych. Z powodu obfitych opadów deszczu aż 40 kilometrów z nich jest w stanie, który zagrażałby bezpieczeństwu kolarzy, wobec czego trasa została znacząco zreorganizowana.

Poniedziałkowa Clásica Jaén Paraiso Interior rozgrywana będzie dopiero po raz trzeci, ale już teraz jest to wyścig o uznanej marce. Wszystko za sprawą bardzo charakterystycznej trasy zawierającej wiele odcinków szutrowych poprowadzonych w gajach oliwnych, a także masy gwiazd na starcie – pierwsze dwie edycje wygrywali Alexey Lutsenko i Tadej Pogačar, zaś w tym roku na starcie zameldują się m.in. Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike) czy Juan Ayuso (UAE Team Emirates).

Oryginalna trasa Clásica Jaén miała 180 kilometrów długości i około 55 kilometrów dróg szutrowych pokonywanych podczas 12 tego typu sektorów. Obfite opady deszczu, które spadły w ciągu ostatnich dwóch dni, spowodowały zalanie trasy, a prognoza pogody na poniedziałek również jest niekorzystna dla regionu wokół Jaén. W rezultacie organizatorzy skrócili trasę do 158 kilometrów, na których na kolarzy czeka 2100 metrów przewyższenia i „tylko” cztery szutrowe ścieżki. Razem stanowią one 17,8 km terenu nieutwardzonego i wszystkie znajdują się na ostatnich 60 kilometrach.

Poprzedni artykułTour Colombia 2024: Jhonatan Restrepo zgarnia etap, Rodrigo Contreras z wyścigiem
Następny artykułCzy Demi Vollering jest warta milion euro? Lorena Wiebes i dyrektor sportowy Team SD Worx – Protime komentują [wypowiedzi]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments