Zespół Mazowsze Serce Polski podpisał kontrakt z kolejnym kolarzem. Nowym nabytkiem polskiej drużyny jest utalentowany Kamil Lach.

Niedawno pisaliśmy o pozyskaniu przez Mazowsze Serce Polski 19-letniego Kajetana Wąsowicza. Został on najmłodszym reprezentantem zespołu. Drużyna z Mazowsza ogłosiła podpisanie kontraktu z kolejnym młodym kolarzem. Jest nim 20-letni Kamil Lach pochodzący z Wołomina.

W 2023 roku Kamil Lach jeździł w Spica Solutions Cycling Team. Na mistrzostwach Polski do lat 23 zajął 6. miejsce. Dodatkowo, był 4. na Górskich Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii wiekowej. Na początku sezonu uplasował się na 22. pozycji na Ślężańskim Mnichu. Lach zadebiutował w seniorskim peletonie na Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W klasyfikacji generalnej zajął 87. miejsce, a w młodzieżowej 37.

W składzie drużyny Mazowsze Serce Polski na nowy sezon znaleźli się także: Maksymilian RadoszNorbert BanaszekMarcin BudzińskiTomasz BudzińskiJakub KaczmarekMichał PomorskiTobiasz PawlakKonrad Czabok, a także aktualny mistrz Polski elity ze startu wspólnego – Alan Banaszek.

Poprzedni artykułArnaud De Lie: „Lefevere przyleciał do mnie helikopterem”
Następny artykułNeilson Powless chce wykorzystać swoją wszechstronność: „Planuję dwa szczyty formy”