Vuelta oczywiście Vueltą, ale w tym czasie rozgrywane są także inne wyścigi kolarskie. W najbliższą niedzielę odbędzie się 87. edycja Bretagne Classic – Ouest France z udziałem Michała Kwiatkowskiego.

Ostatni okres jest bardzo pracowity dla Michała Kwiatkowskiego – począwszy od Tour de France, przez Tour de Pologne, mistrzostwa świata do Renewi Tour. W belgijsko-holenderskim wyścigu Polak zajął 11. miejsce. „Kwiato” wróci do ścigania już po tygodniu przerwy. Jeszcze przed startem w kanadyjskich klasykach, w najbliższą niedzielę Kwiatkowski pojedzie w Bretagne Classic – Ouest Classic. Będzie to jego szósty start w tym wyścigu. Najlepiej zaprezentował się w 2013 roku, kiedy był 20.

Skład Ineos Grenadiers jest bardzo zróżnicowany i pozwoli brytyjskiej grupie na rozegranie wyścigu na wiele wariantów. Na starcie pojawi się sprinter Elia Viviani, czyli zwycięzca z 2017 roku. Z szybkich kolarzy w składzie znalazł się również Ethan Hayter, który ostatnio wrócił do ścigania po kontuzji. Brytyjczyk w 2021 roku w Bretanii zajął 4. miejsce.

Ineos w swoim zestawieniu będzie miał także kolarzy specjalizujących się w trudniejszym terenie. Należą do nich Brandon Smith Rivera oraz Pavel Sivakov, który ostatnio zajął 4. miejsce w Deutschland Tour.