fot. Paris-Roubaix Espoirs U23

Lotto Dstny od dekad słynie z „produkcji” największych belgijskich talentów. Jeden z nich świetnie wyrósł w Lotto Dstny Development Team i od nowego roku przejdzie do głównej ekipy. Jest nim Tijl De Decker.

21-latek to m.in. zwycięzca tegorocznego Paryż-Roubaix dla orlików, ale także 4. kolarz młodzieżowego Eschborn-Frankfurt czy zwycięzca etapowy z Tour de Taiwan – wyścigu pierwszej kategorii, a zatem sprawiającego, że Tijl De Decker ma już na swoim koncie także zawodową wygraną. Młody zawodnik będzie miał teraz szansę na kolejną, bowiem podpisał 2-letni kontrakt z Lotto Dstny.

Wraz z ogłoszeniem przejścia do głównej drużyny Tijla De Deckera belgijska ekipa wystosowała także komunikat o trzech prolongatach. Na dłużej barwy tej formacji reprezentować będą 25-letni Brent Van Moer, czyli m.in. zwycięzca etapowy z Critérium du Dauphiné, 24-letni Jarrad Drizners, czyli najlepszy góral zeszłorocznego Tour de Pologne, a także 26-letni Cedric Beullens.

Poprzedni artykułTour de France 2023: Jordi Meeus niespodziewanym zwycięzcą!
Następny artykułTour de France 2023: Meeus, Philipsen i Groenewegen po ostatnim etapie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments