Na podstawie europejskiego nakazu aresztowania zatrzymany został Wolfgang Rieke, niemiecki kierowca ciężarówki, który spowodował śmiertelny wypadek z udziałem Davide Rebellina. Znakomity włoski kolarz został potrącony w listopadzie ubiegłego roku.

Rebellin zginął w wieku 51 lat dnia 30 listopada 2022 roku. Włoski kolarz nawet po „50” ścigał się jeszcze w wyścigach. Niestety, jego karierę i całe życie zakończył wypadek. Włoch został potrącony przez samochód ciężarowy. Davide Rebellin wygrał takie wyścigi jak: Liege-Bastogne-Liege, Strzała Walońska, Paryż-Nicea, Amstel Gold Race i Tirreno-Adriatico.

Włoski portal „Tutto Sport” napisał o tym, że prokuratora w Vincenzy poinformowała o zatrzymaniu sprawcy zdarzenia w Niemczech. 62-letni Wolfgang Rinke, kierowca ciężarówki przebywa w tymczasowym areszcie w Munster. Z relacji świadków wypadku wynika, że sprawca po zderzeniu z kolarzem wysiadł z samochodu, podszedł do Rebellina i uciekł z miejsca zdarzenia.

W międzyczasie ciężarówka przyjechała do Niemiec, ale służby zdołały ją odnaleźć i stwierdzić, że skutki wypadku zostały ukryte. Obecnie kierowca przebywa w areszcie w Munster, ale niemiecki sąd ma 60 dni na podjęcie decyzji czy przekazać go włoskim służbom. Prokurator w Vicenzy stwierdził, że w momencie wypadku widoczność była wystarczająca, aby zauważyć kolarza.

Poprzedni artykułQuinn Simmons: „Jechałem za Gino w momencie, kiedy upadł”
Następny artykułTour de Suisse Women 2023: Niamh Fisher-Black z etapem, świetna Katarzyna Niewiadoma
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paron
Paron

mam nadzieje ze zostanie sprawiedliwie osadzony ten niemiecki tchorz