fot. Ford RideLondon

Charlotte Kool triumfowała na pierwszym etapie RideLondon Classique. Holenderka z Team DSM wygrała na finiszu z grupy 15 zawodniczek.

Wyścig Women’s World Tour w Wielkiej Brytanii rozpoczął się od etapu o długości 146 kilometrów z Safrron Walden do Colchester. Na trasie nie zabrakło krótkich wzniesień, w tym trzech oznakowanych: Walden Rd, Sandy Hill i Castle Hill. Na starcie stanęły trzy Polki: Karolina Kumięga (UAE Team ADQ), Karolina Karasiewicz (Torelli) i Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo).

Już na samym początku słonecznego etapu od peletonu oderwały się Francesca Morgans-Slader (AWOL O’Shea) i Hanna Johansson (Torelli). Brytyjka wygrała pierwszą lotną premię, a Szwedka górską. Próbowała dołączyć do nich także Scarlett Souren (Parkhotel Valkenburg). Ta sztuka nie powiodła się Holenderce, ale udała się Danielle Shrosbree (DAS – Handsling).

Już na 80 kilometrów przed metą po dwóch kraksach z wyścigu musiała się wycofać Elisa Balsamo (Trek-Segafredo). Czołowa trójka wjechała na szczyt Sandy Hill z przewagą mniejszą niż minuta. Po doścignięciu ucieczki swoich sił spróbowały – najpierw Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo), a później Jessica Finney (AWOL O’Shea). Te akcje nie okazały się skuteczne.

Dopiero na Castle Hill odjechała mocna grupa. Znalazły się w niej m.in. Elizabeth Deignan, Soraya Paladin (Canyon // SRAM Racing), Clara Copponi (FDJ – Suez), Elinor Barker (Uno-X Pro Cycling Team), Pfeiffer George i Charlotte Kool (obydwie Team DSM). Z czasem do czołówki dołączyły również Chloe Dygert i Maike van der Duin (obydwie Canyon // SRAM Racing).

Na finiszu z grupy 15 zawodniczek triumfowała Charlotte Kool. Holenderka pewnie wyprzedziła Clarę Copponi oraz Elizabeth Deignan. Kool została rzecz jasna liderką wyścigu. Kaja Rysz oraz Karolina Kumięga przyjechały na metę ze stratą pół minuty, odpowiednio na 25. i 33. miejscu. Karolina Karasiewicz była 76. i straciła ponad osiem minut.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułThüringen Ladies Tour 2023: Lonneke Uneken wygrywa, Marta Lach druga po udanej ucieczce
Następny artykułBoucles de la Mayenne 2023: Oier Lazkano z etapem i prowadzeniem w wyścigu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments