fot. BORA – hansgrohe / Sprint Cycling Agency

Danny van Poppel wygrał 105. edycję wyścigu dookoła Kolonii. Holender z Bora-hansgrohe minimalnie wyprzedził na finiszu Milana Mentena.

Klasyk dookoła Kolonii jest wyścigiem z bogatą historią. Po raz pierwszy rozegrany został w 1910 roku, a dzisiaj odbyła się już 105. edycja wyścigu. Na starcie stanęło sześć drużyn z cyklu World Tour, w tym Team Arkea Samsic z Łukaszem Owsianem w składzie. Do pokonania było ponad 200 kilometrów z płaską końcówką. Na trasie znalazło się siedem oznakowanych podjazdów liczących około kilometr. Wśród nich dwukrotnie była kombinacja Sand-Schloss Bensberg.

Pomimo wielu ataków nie utworzyła się klasyczna ucieczka. Od peletonu odjechała większa grupa, w której znaleźli się m.in. Łukasz Owsian, Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla) oraz aż sześciu reprezentantów Bora-hansgrohe.

Grupa 40 zawodników wypracowała dużą przewagę nad peletonem i na mniej niż 100 kilometrów przed metą, było już prawie pewne, że między sobą rozegra sprawę zwycięstwa. Zespół Bora-hansgrohe mógł skorzystać z przewagi liczebnej w czołówce. Na 67 kilometrów przed finiszem samotnie odjechał Maximilian Schachmann.

Marzenia Schachmanna o długim, samotnym rajdzie na metę zakończyły się na 22 kilometry przed metą. Do Niemca dojechała grupa w składzie: Danny van Poppel, Nils Politt (obydwaj Bora-hansgrohe), Michael Schwarzmann, Milan Menten, Jasper de Buyst, Mathijs Paasschens (wszyscy Lotto Dstny), Lucas Eriksson (Tudor Pro Cycling Team), Mike Teunissen, Gerben Kuypers (obydwaj Intermarche – Circus Wanty), Robbe Ghys (Alpecin Deceuninck), Luca Mozzato (Team Arkea Samsic), Kelland O’Brien (Team Jayco AlUla) oraz Pierre-Pascal Keup (Team Lotto-Kern Haus).

Ta grupa licząca 14 kolarzy dojechała aż do samego finiszu na ulicach Kolonii. O zwycięstwo walczyli sprinterzy ekip, którzy mieli przewagę liczebną w czołówce, czyli Bory oraz Lotto Dstny. Mocno finiszował Danny van Poppel, który błyskawicznie tracił swoją przewagę. Jednak mocno zbliżył się do niego Milan Menten. Jednak po fotofiniszu ogłoszono wygraną Holendra z Bora-hansgrohe. Trzeci był Jasper de Buyst. Łukasz Owsian zajął 35. miejsce ze stratą ponad 13 minut.

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułAntwerp Port Epic Ladies 2023: Marthe Truyen wygrywa szaloną, premierową edycję
Następny artykułVuelta a Burgos Feminas 2023: Demi Vollering bierze wszystko
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments