Po raz pierwszy w historii rozegrano nie tylko męski, ale i kobiecy Antwerp Port Epic. Szalony wyścig po czwórkowym finiszu wygrała Marthe Truyen, a podium uzupełniły Audrey Cordon-Ragot i Franziska Koch. Najlepsza z Polek, Wiktoria Pikulik, zajęła 17. miejsce.

Na zawodniczki w premierowej edycji Antwerp Port Epic czekało 122,5km wokół Antwerpii, a na nich w sumie aż 36 sektorów brukowanych. Wyścig był zupełnie płaski, ale dziesiątki kilometrów kocich łbów do pokonania zapowiadało emocjonujący wyścig.

Wyścig od samego początku rozgrywany był na wysokiej prędkości, aż w pewnym momencie znalazła się jedynie 10-osobowa grupa. Z niej na jednym z sektorów bruku do przodu ruszyła 3. w tegorocznym Paryż-Roubaix Marthe Truyen (Fenix-Deceuninck), do której doskoczyły jedynie Audrey Cordon-Ragot (Human Powered Health), Franziska Koch (Team DSM) i Marthe Goossens (AG Insurance – Soudal Quick-Step).

Kolejność wymienienia pań nie jest przypadkowa, bowiem po zaciętym finiszu to właśnie tak zostały sklasyfikowane zawodniczki rywalizujące o zwycięstwo. Dwie Polki znalazły się w trzeciej grupie, gdzie na 17. miejscu metę przecięła Wiktoria Pikulik (MAT Atom Deweloper Wrocław), a 21. była na mecie jej klubowa koleżanka Malwina Mul. Brawa należą się jednak za walkę do samego końca, bowiem zdecydowana większość zawodniczek nie ukończyła tego szalonego wyścigu.

Wyniki 1. Antwerp Port Epic Ladies:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułMedia: Mark Cavendish jutro ogłosi zakończenie kariery
Następny artykułRund um Köln 2023: Zwycięstwo van Poppela, zadecydowały milimetry