fot. Tour de France

W poniedziałek, czyli w dniu przerwy Giro d’Italia, o godzinie 13:30 odbędzie się konferencja prasowa Marka Cavendisha, na której ten ma zdaniem dziennikarza La Gazzetta dello Sport ogłosić zakończenie swojej kariery.

38-letni Brytyjczyk w barwach Astana Qazaqstan Team nie ma na ten moment najlepszego sezonu. Podczas Giro d’Italia najwyżej był 3. na jednym z etapów, zresztą nigdy nie został wyżej uplasowany w tym roku kalendarzowym. To zapewne sprawiło, że Mark Cavendish podjął decyzję o zakończeniu kariery już teraz.

Przed 38-latkiem jeszcze tydzień ścigania we Włoszech, a także, o ile nie przede wszystkim, start w Tour de France, gdzie Mark Cavendish celuje w etapowe zwycięstwo i zostanie samotnym rekordzistą pod względem wygranych etapów Wielkiej Pętli. Czy to mu się uda? Dowiemy się za 2 miesiące.

Poprzedni artykułTrasa Baloise Belgium Tour 2023
Następny artykułAntwerp Port Epic Ladies 2023: Marthe Truyen wygrywa szaloną, premierową edycję
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments