fot. Team SD Worx / Getty Images

Czwarty, ostatni etap Vuelta a Burgos Feminas zakończył się zwycięstwem Demi Vollering. Holenderka wygrała również cały wyścig, a na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej zmagania ukończyła Agnieszka Skalniak-Sójka.

Królewski etap Vuelta a Burgos Feminas prowadził z Tordómar na szczyt Lagunas de Neila. Finałowa wspinaczka liczyła w sumie kilkanaście kilometrów, a składało się na nią wiele odcinków o długości 1,5-2km, gdzie średnie nachylenie nie spadało poniżej 7,5%. Gradient finałowych trzech kilometrów wynosił przeszło 10%.

Perfil de la cuarta etapa

Niedługo po starcie do przodu samotnie ruszyła Silvia Zanardi (Bepink), ale akcja Włoszki trwała krótko za sprawą bocznego wiatru. Ten porwał główną grupę, a na czele znalazło się 13 pań, spośród których najwyżej sklasyfikowana w klasyfikacji generalnej była Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing). Pierwszą górską premię wygrała prowadząca w tej klasyfikacji klubowa koleżanka Polki – Soraya Paladin.

Jakiś czas później nastąpiły kolejne przeskoki i ostatecznie uformował się 16-osobowy odjazd, w którym kręciły także m.in. Lucinda Brand (Trek-Segafredo), Alison Jackson (EF Education-TIBCO-SVB), Clara Copponi (FDJ-SUEZ), Aude Biannic i Sheyla Gutiérrez (Movistar Team) czy Marie Schreiber (Team SD Worx). Na 45km przed metą grupa miała prawie 2 minuty przewagi nad peletonem.

Komunikaty z trasy pozostawiały wiele do życzenia i niedługo później pojawiła się informacja, że jest już po odjeździe, a do przodu ruszyły Elisa Balsamo (Trek-Segafredo), Sara Martín (Movistar Team) i Alexandra Manly (Team Jayco AlUla). Trójka długo kręciła z przodu, ale skapitulowała niedługo po rozpoczęciu się finałowej wspinaczki pod Lagunas de Neila (11,7km; 6,3%).

Na ostatnim podjeździe szans rywalkom nie dała Demi Vollering (Team SD Worx) – 26-letnia Holenderka szybko ruszyła samotnie w stronę mety, którą przecięła z dużą przewagą nad rywalkami. Tam w finiszu o drugie miejsce najlepsza okazała się być Erica Magnaldi (Team UAE ADQ), a podium dnia uzupełniła klubowa koleżanka Włoszki – Silvia Persico. Jako 10. na mecie zameldowała się Agnieszka Skalniak-Sójka i dało to Polsce awans na 6. miejsce w końcowej klasyfikacji hiszpańskiej etapówki z kalendarza Women’s World Tour.

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos Feminas 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułRund um Köln 2023: Zwycięstwo van Poppela, zadecydowały milimetry
Następny artykuł4 Dni Dunkierki 2023: Tim Merlier ogrywa na ostatnich metrach Erlenda Blikrę
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments