fot. Paris-Roubaix Espoirs U23

Tijl De Decker (Lotto Dstny Development Team) wygrał po samotnym ataku Paryź – Roubaix młodzieżowców.

Po trzech latach przerwy rozegrano ponownie młodzieżową wersję Paryż – Roubaix. Kolarze do lat 23 mieli do przejechania prawie 165 kilometrów z Le Cateau-Cambrésis na welodrom w Roubaix. Przed nimi były 22 sektory bruku o łącznej długości ponad 35 kilometrów.

Młodzi kolarze oprócz sektorów bruku musieli mierzyć się z padającym deszczem. Już na 120 kilometrów przed metą peleton mocno się podzielił i na czele pojawiła się grupka faworytów, w której kręcili: Tijl DE DECKERJelle HARTEELRobin ORINS (Lotto-Dstny DT), Michiel LAMBRECHT (Bingoal WB Devo Team), Bostjan MURN (Slovénie), Max VAN DER MEULENVlad VAN MECHELEN (Development Team DSM), Stian EDVARDSEN-FREDHEIMSebastian Kirkedam LARSEN (Uno-X Dare Development Team), Eddy LE HUITOUZEJens VERBRUGGHE (Groupama-FDJ Continental), Rotem TENE (Israel-Premier Tech Academy), Jesse KRAMERColby SIMMONSLoe VAN BELLE (Jumbo-Visma Development Team), Gustav WANG (Restaurant Suri-Carl Ras), Enzo BOULETNolann MAHOUDORasmus Søjberg PEDERSEN (CIC U Nantes Atlantique).

Na kolejnych sektorach bruku odpadali kolejni zawodnicy z czołówki, która miała około minutę przewagi nad peletonem. Niestety wyścig dziesiątkowały upadki.

Podczas przejazdu przez Camphin en Pévèle na samotny atak zdecydował się Tijl De Decker (Lotto Dstny Development Team). Zwycięzca jednego z etapów Tour de Taiwan powoli odjeżdżał od konkurentów i budował swoją przewagę.

W pościg za nim ruszył Gil Gelders (Soudal Quick-Step Devo Team), ale De Decker niezagrożony wjechał na welodrom w Roubaix i mógł się cieszyć z bardzo prestiżowego triumfu.

Drugi był Gelders, a trzecie miejsce wywalczył Robin Orins (Lotto Dstny Development Team).

Wyniki Paryż – Roubaix młodzieżowców 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTro-Bro Léon 2023: Giacomo Nizzolo wygrywa na bretońskich bezdrożach
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Jonathan Milan triumfuje w cieniu kraksy
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments