fot. INEOS Grenadiers twitter

Tom Pidcock zaprezentował swój plan startowy dotyczącego kolarstwa górskiego. Natomiast Mathieu van der Poel postanowił, że przyda mu się odpoczynek.

23- letni Brytyjczyk skończył póki co wiosnę na szosie, ale nie zamierza odłożyć roweru. Musi go jednak zmienić na górską odmianę, aby wystartować we francuskim Guéret już w najbliższy weekend. Następnie 7. maja wystartuje w szwajcarskim Chur podczas Bike Revolution. Jest to preludium do Pucharu Świata, a gospodarzem będzie czeskie Nové Mesto (12-14 maja). W tych wyścigach będzie startowała także Pauline Ferrand-Prévot.

Także Mathieu van der Poel miał w swoich pierwotnych planach występ w czeskim Pucharze Świata. Jednak zwycięzca Paryż – Roubaix zdecydował się na dłuższy odpoczynek po dość wyczerpujących przełajach i szosowej wiośnie.

Holender wybierze się na zgrupowanie wysokościowe w La Plagne, które odbędzie się w maju. Przed Tour de France zobaczymy go jeszcze podczas Tour de Suisse. Nie ma jeszcze pewności co do jego startu w mistrzostwach kraju. Natomiast na rower górski wróci dopiero po mistrzostwach świata w Glasgow.

 

Poprzedni artykułChirurg, który operował Tadeja Pogačara zapowiada przebieg rehabilitacji
Następny artykułAnders Foldager dołączy do Team Jayco AlUla w 2024 roku
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments