fot. Marta Wiśniewska / naszosie.pl

Niedawno pisaliśmy, że lider UAE Team Emirates przeszedł już operację złamanej podczas Liège-Bastogne-Liège kości nadgarstka. O stanie zdrowia Tadeja Pogačara wypowiedział się teraz lekarz odpowiedzialny za ten zabieg, który wykonano w belgijskim Genk.

Doktor Joris Duerinckx natychmiastowo, już w niedzielę zoperował uszkodzoną kość Słoweńca. Teraz w wywiadzie dla Sporzy opowiedział, że Tadeja Pogačara czeka około 6 tygodni do pełnego powrotu do zdrowia. To oznacza, że Słoweniec powinien zdążyć na Tour de France, acz jego program przygotowań będzie z pewnością zaburzony.

Kość łódeczkowata to kość w kształcie statku, która jest łącznikiem między przedramieniem a resztą dłoni. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania stawu nadgarstkowego. Czasami lepiej jest operować, aby ładnie połączyć elementy lub nie narażać na szwank ukrwienia kości. Tadej nie odczuwał żadnego bólu i mógł wrócić do domu tego samego dnia. On sam zachował spokój i był skupiony na szybkim powrocie do zdrowia. Dlatego zdecydowaliśmy się na szybką operację, aby szybko mogła rozpocząć się jego rehabilitacja. Jak w przypadku każdego złamania, natura potrzebuje czasu, aby się zagoić, więc musimy poczekać i zobaczyć. W ciągu następnego tygodnia użyjemy rentgena, aby zobaczyć jak przebiega proces gojenia. Tadej to czołowy sportowiec otoczony niesamowitym środowiskiem medycznym. Ma najlepsze warunki pod względem regeneracji. W najlepszym przypadku będzie gotowy na czas do Tour de France. Łódeczkowata to specjalna kość, więc musimy poczekać na tomografię. Wszystkie oczekiwania są takie, że powinno się udać

— obszernie zapowiedział Joris Duerinckx.

24-letni lider UAE Team Emirates pierwotnie miał się zaprezentować w połowie czerwca przed własną publicznością podczas Tour of Slovenia. To miał być jego jedyny sprawdzian przed Tour de France. Teraz pozostaje nam czekać na nowe wieści z obozu Tadeja Pogačara.

Poprzedni artykułJosef Černý: „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się wygrać”
Następny artykułPidcock pojeździ w MTB, van der Poel odpoczywa
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Asia
Asia

Będzie dobrze . Tylko potrzeba czasu, a wierzę że wróci w wielkim stylu.