fot. Circus - ReUz - Technord

Zwycięstwem Jaspera Dejaeghera zakończył się wyścig Tour du Loir et Cher. 6. na finałowym odcinku był najlepszy z kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski – Eduard-Michael Grosu. Klasyfikację generalną wygrał Tim Marsman.

Na finałowy, liczący niespełna 100km odcinek, składało się 13 7,5-kilometrowych rund w miejscowości Blois. Kolarze na każdej z nich pokonywali krótki podjazd prowadzący na linię mety.

fot. Procyclingstats

Po starcie do przodu ruszyła aż 11-osobowa grupa, w której znalazło się m.in. 3 kolarzy AG2R Citroën U23 Team. Ta mimo wielkich wysiłków francuskiego zespołu została złapana na 16km przed metą, ale wówczas zawiązała się kolejna akcja. Czas pokazał, że to właśnie jadący w niej zawodnicy powalczyli o zwycięstwo na krótkim podjeździe, a triumfatorem został 22-letni Jasper Dejaegher (Circus – ReUz – Technord), dla którego to największy sukces w karierze.

O 6. miejsce, tuż za plecami uciekinierów, finisz wygrał Eduard-Michael Grosu (HRE Mazowsze Serce Polski). Rumun wyrównał tym samym swój wczorajszy rezultat. Zwycięzcą całego wyścigu za sprawą skutecznej ucieczki pierwszego dnia został Tim Marsman (Metec – SOLARWATT p/b Mantel). Koszulkę punktową do domu zabiera Jarne Van de Paar (Lotto Dstny Development Team), a w klasyfikacji górskiej wygrał Callum Macleod z ABLOC CT.

Wyniki 5. etapu Tour du Loir et Cher 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułAmstel Gold Race 2023: Tadej Pogačar triumfuje na solo!
Następny artykułAmstel Gold Race Ladies 2023: Wypowiedzi bohaterek wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments