fot. Louise Guillemaille / Philippe Wagner Cycling

Dobrą formę w ostatnich dniach zaprezentowała dwójka Polaków ścigająca się na co dzień we Francji. Adam Kuś zajął 2. miejsce w GP de Villechetif, a Mateusz Gajdulewicz zakończył na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej wyścig Circuit du Mené.

Adama Kusia, który kolejny rok ściga się w barwach Philippe Wagner Cycling, mogliśmy chwalić już jakiś czas temu, gdy ten wygrał GP des Carreleurs. Tamten występ nie był jednak pojedynczym występem Polaka, a zasłużonym rezultatem wynikającym z naprawdę dobrej formy w tym sezonie. Teraz 24-latkowi do zwycięstwa zabrakło niewiele – zajął 2. miejsce w GP de Villechetif. Oprócz Adama w wyścigu udział brali także inni Polacy – w trzeciej dziesiątce uplasowali się rozpoczynający swoją francuską przygodę Franciszek Kaczorowski i Kacper Majewski (obaj CC Villeneuve Saint-Germain).

Wyniki GP de Villechetif 2023:

Starty we Francji na dobre rozpoczął także Mateusz Gajdulewicz. 19-latek, aktualny górski szosowy mistrz Polski, ściga się w barwach zaplecza TotalEnergies, czyli zespołu Vendée U. Tam złapał już kilka dni wyścigowych, m.in. był w składzie, który wygrał drużynową jazdę na czas podczas Circuit des Plages, a teraz pokazał się także samodzielnie z dobrej strony. Polak zajął najpierw 9. miejsce podczas prologu Circuit du Mené, a na drugim etapie uciekał w dwójkowej akcji w końcówce i niewiele zabrakło, a mógłby stoczyć pojedynek o triumf. Ostatecznie odjazd złapano, acz Mateuszowi udało się awansować na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Oby to był dobry prognostyk na przyszłość!

Wyniki Circuit du Mené 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułBrabancka strzała 2023: Dorian Godon z życiowym sukcesem
Następny artykułTour du Loir et Cher 2023: Ucieczka ogrywa peleton na 1. etapie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Pisząc taki tekst należy zacząć od kategorii wyścigu. Czy to UCI???

Jan
Jan

To trzeba to zawsze napisać. Albo: w yścigu UCI kat. 1.2 albo w amatorskim wyścigu dla emerytów