fot. Metec-SOLARWATT p/b Mantel

Nietypowo rozpoczął się francuski wyścig etapowy Tour du Loir et Cher. 1. odcinek zaskakująco padł łupem ucieczki, a w trójkowym finiszu po wygraną sięgnął Tim Marsman. W 62. edycji tej imprezy udział biorą kolarze HRE Mazowsze Serce Polski – dziś 12. miejsce zajął Norbert Banaszek.

Pierwszego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania 146km z Blois do Chailles. Trasa nie zawierała większych trudności terenowych, choć do mety prowadził krótki i sztywny podjazd. Zapowiadało się zatem na sprinterski pojedynek dedykowany silnym zawodnikom.

fot. Procyclingstats

Niedługo po starcie od peletonu oderwała się 3-osobowa ucieczka w składzie Alekss Krasts (Tartu2024 Cycling Team), Tim Marsman (Metec – SOLARWATT p/b Mantel) oraz Callum Macleod (ABLOC CT). Z jednego z nielicznych raportów z trasy wiemy, że odjazd na 85km przed metą utrzymywał nieco ponad 3 minuty nad peletonem.

Liderem klasyfikacji górskiej został 23-letni Callum Macleod, acz to nie walka o punkty do tego zestawienia była dziś najciekawsza. Na trasie pojawił się bowiem boczny wiatr, który podzielił peleton na dwie części. Mocne tempo nie sprawiło jednak, że głównej grupie udało się dogonić dzisiejszych uciekinierów – ci między sobą powalczyli o zwycięstwo, a swój trzeci triumf w karierze w wyścigu UCI odniósł 22-letni Tim Marsman. Holender z Metec – SOLARWATT p/b Mantel co oczywiste został także pierwszym liderem wyścigu.

W peletonie, z przeszło minutową stratą, po 12. miejsce zafiniszował mistrz Polski Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). W pierwszej dużej grupie był także Michał Pomorski.

Wyniki 1. etapu 62. Tour du Loir et Cher:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułCo słychać we Francji? – dobre wyniki Adama Kusia i Mateusza Gajdulewicza
Następny artykułTygodniówka | Najmocniejszy kolarz Paryż-Roubaix?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments