fot. Pauline Ballet / AG2R Citroen Team

Z pewnością nie jest to codzienna sytuacja – mimo 29-osobowego składu zespół AG2R Citroën Team musi zrezygnować z jednej z imprez, a w pozostałych startować w bardzo ograniczonym składzie w związku z plagą kontuzji i chorób, która dotknęła kolarzy tej formacji.

Francuska drużyna zrezygnowała z udziału w rozgrywanym w dniach 4-7 kwietnia wyścigu Région Pays de la Loire Tour. Ponadto w innych imprezach oglądamy mocno ograniczone składy – np. w dzisiejszym La Route Adélie de Vitré na starcie pojawiło się ledwie 4 zawodników, choć mowa tu o wyścigu zaliczanym do ważnego dla AG2R Citroën Team Pucharu Francji.

Pod znakiem zapytania na szczęście nie stoją najważniejsze starty tej ekipy na najbliższe tygodnie, czyli m.in. Ronde van Vlaanderen, Itzulia Basque Country czy Paryż-Roubaix.

Poprzedni artykułOstatnie Ronde van Vlaanderen dla Petera Sagana
Następny artykułLa Route Adélie de Vitré 2023: Fredrik Dversnes z życiowym sukcesem
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments