fot. Strava

Za pośrednictwem swojego Instragrama Strava poinformowała, że pod koniec zeszłego roku czwórka Francuzów – Maxime Brugère, Florent Arnaud, Franck Delorme i Nicolas Meunier, pobiła rekord Guinessa odrysowując największy rysunek na mapie w historii. Przez 6 dni Francuzi przejechali przeszło 1000km, a efekt ich pracy widać na powyższym zdjęciu.

Między 30 października a 5 listopada ubiegłego roku czterech przyjaciół podjęło wyzwanie narysowania dinozaura, przejeżdżając 1025 kilometrów. Wykonanie tego kolosalnego zadania zajęło Maxime’owi Brugère’owi, Florentowi Arnaudowi, Franckowi Delome i Nicolasowi Meunierowi sześć dni.

Dinozaury są dowodem na to, że tak silne gatunki mogą szybko wyginąć i to jest to, przez co obecnie przechodzimy z szóstym masowym wymieraniem. Jesteśmy głównymi winowajcami kryzysu ekologicznego, ale także jego głównymi ofiarami. W związku z tym przyszłość jest w naszych rękach, a jazda na rowerze jest jednym z najlepszych sposobów przyczynienia się do zmian

— mówił jeden z Francuzów po wykonaniu tego „rysunku”.

To nie było ich pierwsze tego typu przedsięwzięcie. W 2020 roku Brugère, Arnaud, Delorme i Meunier stworzyli ogromnego 200-kilometrowego Tyrannosaurusa Rexa w regionie Loary we Francji. Rok później stworzyli kolejny obraz o tematyce dinozaurów, 200-kilometrowego Diplodocusa w rejonie Saône-et-Loire. Obecne dzieło jest jednak zdecydowanie większe – największe w historii, co potwierdzono zapisem w Księdze Rekordów Guinessa.

Poprzedni artykułRonde van Vlaanderen 2023: Team DSM poszuka niespodzianki
Następny artykułGreg Van Avermaet kończy karierę. Belg podał 2 możliwe terminy
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Budyniowaty
Budyniowaty

Cóż, przynajmniej nie był to ku… Hm powiedzmy motylek.

Pat
Pat

ODLOT!

Jarek
Jarek

Analogia tak analogiczna, że żaden z dziennikarzy nawet się o tym nie zająknie.
Dinozaury były winne, dlatego wyginęły.
Same sprowadziły na siebie zagładę.
Tak było. Nie zmyślam.

Albert
Albert

Kolejny eko-oszołom. Kryzys to będzie, ale właśnie przez takich eko-terrorystów i jemu podobnych w eurokołchozie.

charemski
charemski

Jarku jak bardzo trzeba być uprzedzonym żeby wywnioskować z cytatu taką głupotę: „Dinozaury były winne, dlatego wyginęły.”?
Albert, poczytaj coś więcej niż facebooki.

Paweł
Paweł

Tylko żeby nie rzucali kamieniami w tego dinozaura.

Budyniowaty
Budyniowaty

Mogę podobnie wyrysować maczugę upamiętniającą jaskiniowców, głównych winowajców stopienia europejskiego lądolodu i wielkiego wymierania mamutów.

Jakub
Jakub

Z niecierpliwością czekam na Polskiego pięknego orła 😀😀

Jarek
Jarek

*charemski
To się nazywa ironia.

charemski
charemski

*Jarek
Nie polemizuję z formą tylko treścią, ironią przekazujesz przecież jakiś komunikat. Treścią było wyśmianie trafności analogii, dobrze rozumiem? Wg mnie analogia dinozaurów i ludzi całkiem trafna.