fot. Mario Stiehl / Voster ATS Team

Nie tylko w sobotę, ale i w niedzielę rywalizowano na czeskich szosach. W zaliczanym do Pucharu Czech wyścigu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš wygrał przedstawiciel gospodarzy Pavel Kelemen, a w czołówce zameldowała się dwójka Polaków – 4. był Maciej Paterski, a 5. miejsce zajął Paweł Szóstka.

Wczoraj w Trofeo Cinelli tryplet ustrzelili kolarze Elkov-Kasper, ale dzisiaj to inny czeski zespół mógł świętować zwycięstwo. Triumfatorem po finiszu z mniejszej grupy, która wyłoniła się na czele w drugiej części rywalizacji został Pavel Kelemen (ATT Investments), a podium uzupełnili jego rodacy – drugi był Dominik Neumann (Elkov-Kasper), a trzecie miejsce zajął Richard Holec (TUFO Pardus Prostějov).

Tuż za pierwszą trójką metę przecięła dwójka Polaków – 4. był Maciej Paterski (Voster ATS Team), piąty w Velká Bíteš zameldował się Paweł Szóstka (Lubelskie Perła Polski). Na 13. miejscu sklasyfikowany został najlepszy w finiszu z drugiej grupy Radosław Frątczak (Klub Kolarski Tarnovia), w pierwszej „20 rywalizacje zakończyli także 16. Damian Papierski (Voster) i 19. Wojciech Pszczolarski (Tufo). W wyścigu brały także udział inne polskie grupy – LUKS Trójka Piaseczno i Bialini Gomola CCN.

Transmisja:

Wyniki Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGP Adria Mobil 2023: Tilen Finkšt najszybszy, Norbert Banaszek 5.
Następny artykułLa Roue Tourangelle 2023: Rory Townsend godzi faworytów
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

A po startować w takim lokalnym pucharku????