fot. UAE-Team Emirates

23 zespoły męskie i 19 żeńskich formacji przystąpi do Tour de Suisse 2023. Panowie będą rywalizowali od 11 do 18 czerwca, a kobiety zmierzą się ze sobą na szwajcarskich szosach między 17 a 20 dniem tegoż miesiąca.

Wszystkie 18 World Teamów, a także mające obligatoryjną dziką kartę Lotto Dstny, TotalEnergies i Israel-Premier Tech oraz zaproszone szwajcarskie Q36.5 Pro Cycling Team oraz Tudor Pro Cycling Team wezmą udział w 86. edycji Tour de Suisse. Szwajcarski wyścig będzie w tym roku liczył 8 etapów – 7 ze startu wspólnego oraz zamykającą rywalizację jazdę indywidualną na czas w St. Gallen na dystansie 25km.

Zdjęcie

Panie do rywalizacji przystąpią nieco później, a na starcie zabraknie części spośród Women’s World Teamów. Pełna lista ekip dostępna jest na poniższej grafice.

Zdjęcie

Poprzedni artykułNairo Quintana wciąż szuka nowego zespołu
Następny artykułE3 Saxo Bank Classic: Wypowiedzi wielkiej trójki
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments