fot. Eurosport

Były już kolarz Alberto Contador po zakończeniu kariery został ekspertem telewizyjnym. Na antenie Eurosportu przy okazji wyścigu Volta a Catalunya Hiszpan wypowiedział się na temat wyboru Wielkiego Touru przez Remco Evenepoela. 40-latek pochwalił fakt, że mistrz świata wybiera się na Giro d’Italia.

9 zwycięstw w wyścigach trzytygodniowych, w tym 3 na włoskich szosach – to dorobek Alberto Contadora. Legendarny El Pistolero gdy już startował w La Corsa Rosa to zawsze wygrywał, toteż jego sentyment do tej imprezy może być szczególny. Na taką statystykę nie ma już szans Remco Evenepoel, ale zdaniem Hiszpana dobrze, że młody Belg zaprezentuje się właśnie podczas Giro d’Italia.

Myślę, że decyzja by nie jechać na Tour w tym roku i zarazem wyjazd na Giro wlaściwy wybór. W przyszłości zobaczymy, czy będzie w stanie konkurować z Tadejem Pogačarem i Jonasem Vingegaardem. Póki co Evenepoel ma jeszcze dużo czasu na rozwój. Myślę też, że powinniśmy dać mu niezbędny czas. Jestem pewien, że Remco wiele się nauczył od Vuelty. Miał tam np. gorszy dzień, co niewątpliwie pomogło mu przeanalizować, co poszło nie tak i co mógł zrobić lepiej

— mówił na antenie Eurosportu Alberto Contador.

40-letni Hiszpan snuł także przypuszczenia na temat stylu jazdy aktualnego mistrza świata. Widzi w nim pewną ewolucję – większe szanowanie swoich sił, ale przy tym cieszy się, że Belg nadal ma skłonność do atakowania i sprawiania, że wyścigi śledzi się z wypiekami na twarzy.

W swoim drugim Giro myślę, że będzie w stanie zaatakować raz podczas etapu i wygrać na solo, w pięknym stylu. Z pewnością będzie też szalał w jeździe na czas, ale szczególnie jestem ciekaw, jak przeżyje podjazdy. Jest kilka stromych przełęczy, więc dopiero się okaże, jak na to zareaguje jego organizm. Po prostu pozwólmy mu szaleć. Zawsze do tego dąży i nie zawsze wiadomo, czy to się uda, tylko dlatego, że atakuje tak daleko od mety. Ale właśnie to sprawia, że ​​siedzimy przed telewizorem

— zakończył El Pistolero.

Start Giro d’Italia będzie miał miejsce 06 maja i wyścig potrwa do 28 dnia tegoż miesiąca. Wszystkie etapy, najprawdopodobniej od startu do mety, pokaże Eurosport, którego ekspertem jest Alberto Contador.

Poprzedni artykułNajsłynniejsze kolarskie wydarzenia w dekadzie 2011-20 – Giro d’Italia 2018 – 19. etap
Następny artykułE3 Saxo Classic 2023: Michał Kwiatkowski i Łukasz Wiśniowski na liście startowej
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Remi
Remi

W artykule są błędy merytoryczne. Doper Alberto Contador wygrał SIEDEM wyścigów trzytygodniowych, a nie dziewięć. W tym DWA razy Giro d’Italia, a nie trzy.

Franciszek
Franciszek

Nie masz kolego pojęcia o czym piszesz

Mef
Mef

Franciszek – to chyba Ty nie wiesz o czym piszesz