fot. UAE Team Emirates

Bardzo ciekawie zapowiada się 102. edycja Volta a Catalunya. Jedną z mocniejszych drużyn na starcie z pewnością będzie UAE Team Emirates, w składzie którego znalazł się pauzujący przez ostatni miesiąc z powodu drobnego urazu Rafał Majka.

Dla 33-letniego Polaka będzie to trzeci wyścig w tym sezonie. Każdy z nich miał miejsce w Hiszpanii – najpierw Rafał był 12. w klasyfikacji generalnej Volta a la Comunitat Valenciana, a następnie mocno pomógł w zwycięstwie Tadeja Pogačara w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Słoweniec nie znalazł się co prawda w składzie na Volta Ciclista a Catalunya, ale skład zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tak może robić wrażenie.

Na czele tej formacji znajdą się najprawdopodobniej drugi w niedawno zakończonym Tirreno-Adriatico João Almeida oraz 3. w UAE Tour Adam Yates. Na swoje szanse liczyć będzie też pewnie jeżdżący bardzo agresywnie Marc Soler. Skład UAE Team Emirates uzupełniają trzej bardzo mocni pomocnicy – George Bennett, Ivo Oliveira i Finn Fisher-Black.

Zmagania w Katalonii rozpoczną się w poniedziałek i potrwają 7 dni.

Zdjęcie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments