Foto: Tirreno - Adriatico

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) wygrał po finiszu z dużej grupy trzeci odcinek Tirreno – Adriatico. Liderem pozostał Filippo Ganna (INEOS Grenadiers).

Trzeci etap „Wyścigu Dwóch Mórz” liczył aż 216 kilometrów i prowadził z miejscowości Follonica do Foligno. W pierwszej części rywalizacji na kolarzy czekały trzy podjazdy (dwa oznaczone) i lotna premia.

Dzisiejszy skład ucieczki był bardzo podobny do tego, co widzieliśmy wczoraj. Na jazdę przed peletonem zdecydowali się: Davide Bais i Mattia Bais (obaj EOLO-Kometa) oraz Stefano Gandin i Alessandro Iacchi (obaj Team Corratec).

Czwórka bardzo szybko wypracowała sobie ponad pięć minut przewagi. Podczas podjazdu pod Passo del Lume Spento (12.5km długości; średnie nachylenie 4.2%) ucieczka podzieliła się na dwójki. Na czele kręcili kolarze EOLO – Kometa. Górską premię wygrał Davide Bais.

Na podjeździe La Foce (5.3km długości; średnie nachylenie 4.6%) sytuacja nie uległa zmianie. Ponownie premię górską wygrał Davide Bais, który tym samym do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce najlepszego górala.

Kolarze Team Corratec zostali doścignięci przez peleton, a prowadząca dwójka na 84 kilometry przed metą miała niewiele ponad minutę przewagi. Na jedynej lotnej premii nie było walki wśród braci Bais, a pierwszy linię premii przejechał Davide. Z dużej grupy sekundę „zgarnął” lider klasyfikacji młodzieżowej Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers).

Dość nieoczekiwanie już na 70 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta. Kolejne minuty upłynęły spokojnie, a żaden z kolarzy nie kwapił się do ataków. Cały peleton jechał razem, a tempo nie było przesadnie wysokie.

Mimo powiewów wiatru nie mieliśmy prób rozerwania dużej grupy i powoli kolarze szykowali się do sprinterskiego pojedynku w Foligno.

10 kilometrów przed metą mocniej powiało i potworzyły się wachlarze. W czołówce znalazło się około 20 kolarzy, a prym wiodła ekipa Jumbo – Visma. Jednak wszystko zjechało się sześć kilometrów dalej.

W dość chaotycznym sprincie najszybszy okazał się Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), którego fenomenalnie rozprowadził Mathieu van der Poel.

Drugi był Phil Bauhaus (Bahrain – Victorious), a trzeci Biniam Girmay (Intermarché – Circus – Wanty).

Wyniki trzeciego etapu Tirreno – Adriatico 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Zapowiedź wyścigu Tirreno – Adriatico 2023 można przeczytać –>TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments