fot. La Vuelta

Organizatorzy La Vuelta Ciclista a España poinformowali o zespołach, które wezmą udział w 78. edycji hiszpańskiej trzytygodniówki. Z obligatoryjnych zaproszeń skorzystały zespoły Lotto Dstny i TotalEnergies, a dzikie karty otrzymały Caja Rural – Seguros RGA i Burgos-BH.

18 World Teamów oraz 4 Pro Teamy utworzą peleton 78. edycji Vuelta a España. Organizatorzy ograniczeni przez maksymalny rozmiar peletonu mogli zaprosić tylko dwa zespoły, a ich wybór padł na sprawdzone marki w postaci Caja Rural – Seguros RGA i Burgos-BH. Tym samym w domowym wyścigu trzytygodniowym nie zaprezentują się kolarze dwóch innych hiszpańskich ekip – Euskaltel – Euskadi oraz Equipo Kern Pharma. O dzikiej karcie na La Vueltę przebąkiwał też szef EOLO-Kometa – włoski zespół jak widać musi jednak z takowym zaproszeniem poczekać co najmniej do 2024 roku.

Vuelta a España 2023 odbędzie się w dniach 26.08 – 17.09 – w tym roku będzie to już wyjątkowo po Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w pierwszej połowie sierpnia w szkockim Glasgow.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan

Czy tylko mi się wydaje że fajniejsze/piękniejsze byłoby gdyby dzikie karty pozostały wyłącznie w gestii organizatora?