Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wygrywając „czasówkę” został pierwszym liderem Tirreno-Adriatico.

Jazda indywidualna na czas drugi raz z rzędu rozpoczynała rywalizację w Wyścigu Dwóch Mórz. Etap wokół Lido di Camaiore liczył ponad 11 kilometrów i był całkowicie płaski.

Niestety kolarzy przywitał padający deszcz. Jako pierwszy dobry rezultat osiągnął Nico Denz (BORA – hansgrohe) – 13’37”. Nie pobił jego czasu Wout van Aert (Jumbo – Visma), który był gorszy o pięć sekund. Świetnie pojechał Bruno Armirail (Groupama – FDJ) – 13’25”, który został nowym, wirtualnym liderem.

29 sekund do prowadzącego Francuza stracił zwycięzca Strade Bianche, Thomas Pidcock (INEOS Grenadiers). Pierwszym Polakiem, który zmierzył się z trasą był Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) – 14’30”. O wiele lepiej pojechał Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), który na mecie był gorszy od Armiraila tylko o pięć sekund.

Dobrze pojechał Gleb Syritsa (Astana Qazaqstan Team), który pokonał Polaka o dwie sekundy. Fenomenalny czas wykręcił Magnus Sheffield (INEOS Grenadiers) – 12’59”. W tym samym momencie na trasie pojawiły się opady…gradu.

Na drugie miejsce wskoczył Jai Hindley (BORA – hansgrohe) – 13’19”, a tylko sekundę stracił do niego Ben O’Connor (AG2R Citroën Team). Wracający do rywalizacji Primož Roglič (Jumbo-Visma) wykręcił czas 13 minut i 17 sekund, a taki sam miał Nelson Oliveira (Movistar Team).

Tylko o trzy sekundy ze swoim prowadzącym rodakiem przegrał Brandon McNulty (UAE Team Emirates). Maciej Bodnar (TotalEnergies) pojechał dobrze, na poziomie „Kwiato”, od którego był gorszy o trzy sekundy – 13’33”.

Pogoda znacznie się poprawiła, co miało wpływ na kolejne rezultaty. Dwie sekundy od przejęcia prowadzenia był Michael Hepburn (Team Jayco AlUla). Dość sensacyjnie pojechał Lennard Kämna (BORA – hansgrohe) – 12’56”, który przejął prowadzenie. Niemiec to aktualny mistrz kraju w tej specjalności i mistrz świata juniorów w ITT z 2014 roku.

Mocno pojechał Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), który stracił do prowadzącego tylko 22 sekundy. Jeszcze lepszy był celujący w klasyfikację generalną João Almeida (UAE Team Emirates) – 13’09”.

Jednak żadnych złudzeń nie pozostawił rywalom Filippo Ganna (INEOS Grenadiers), który z czasem 12 minut i 28 sekund wygrał dzisiejszy etap i został pierwszym liderem wyścigu.